Vasario 27 d.

Sėkmingam verslui – vien tik gražių svajonių nepakanka

2018-08-21 14:30 Dalintis:

Eglė Macionytė, pradėjusi grožio specialistės kelią, savo veiklą  išaugino iki internetinės produktų ir įrangos, skirtos grožio  profesionalams, prekybos. Šiuo metu moters planuose – verslo plėtra ir  dar geresnės kokybės produktų tiekimas. Eglė pasakoja, kad vien tik  geros idėjos ir gražių svajonių verslo kūrimui nepakanka: prieš  pradedant reikia turėti aiškų planą ir atlikti labai svarbius namų  darbus.

Kaip susikūrė jūsų įmonė UAB „Grožio profesionalams“?

Dar būdama vadybos studente uždarbiavau teikdama grožio paslaugas:  baigusi mokslus jau turėjau aiškų suvokimą, kuo noriu užsiimti. Iškart  ėmiau dirbti grožio salone su verslo liudijimu – dariau grožio  procedūras. Ilgainiui mano veiklos laukas išsiplėtė – ėmiau organizuoti  mokymus kitiems grožio specialistams, dalijausi patirtimi ir patarimais,  kol galiausiai įkūriau prekybos įmonę – UAB „Grožio profesionalams“.

Kokia veikla užsiimate, kokias paslaugas ar produktus klientams siūlote?

Mūsų įmonės veiklą sufleruoja pavadinimas – tiekiame paslaugas,  prekes, darbo priemones, kt. paslaugas grožio srities profesionalams,  rengiame seminarus ir mokymus. Kol kas turime tik įmonės biurą Vilniuje  ir prekiaujame internetu, tačiau netrukus planuojame atidaryti grožio  paslaugų ir mokymų centrą sostinėje su parduotuve.

Kuo ypatingos, išskirtinės jūsų siūlomos paslaugos ir prekės?

Mus labiausiai išskiria patikimumas ir praktinės mūsų žinios. Juk  grožio srityje dirbau ne vienerius metus, žinau, kad grožio paslaugų  kokybė priklauso ne tik nuo meistro rankos profesionalumo, bet ir nuo  to, kokias priemones jis naudoja. Tad mūsų pareiga yra prekiauti tik  patikima, geriausių gamintojų produkcija. Taip pat mes visuomet  išbandome naujienas: kiekvieną produktą testuojame ir prekiauti imame  tik tais, kurie pateisina lūkesčius.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte verslo kūrimo pradžioje? Kas buvo sunkiausia ar svarbiausia?

Manau, kad jaunam verslui išties yra sunku įsibėgėti, nes kiekvieno  pradedančiojo, be jokios abejonės, laukia finansiniai iššūkiai. Norint,  kad verslas augtų ir taptų daugiau nei papildoma veikla, o ateityje  neštų pelną, reikia ilgalaikių investicijų. Jauniesiems verslininkams  gauti paskolą iš banko yra labai sudėtinga, tiesą sakant, manau, kad ES  investicijos mums buvo vienintelė išeitis įsitvirtinti rinkoje – iš  kredito unijos gavau lengvatinę „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020 paskolą, finansuojamą iš Europos socialinio fondo“.  Ją panaudojus UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) mums  suteikė galimybę pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“.

Toks institucinis palaikymas ir galimybė naudotis finansinėmis  paslaugomis pradedantiems verslininkams yra svarbus ir emociškai –  kreipiesi, gauni palaikymą, jautiesi reikalingas.

Kaip jaučiatės pradėjusi dirbti savarankiškai, kai esate savo pačios įmonės (ir laiko) šeimininkė?

Manau, bet kuris žmogus, kartą pabandęs dirbti sau, nebenorės grįžti į  samdomo darbuotojo kėdę. Mano gyvenime laisvė veikti ir pačiai  planuotis laiką visada buvo itin svarbi. Man labai patinka ir su grožiu  susijusi veikla, tad kol kas jaučiuosi tvirtai einanti savu keliu.

Kokia kryptimi šiuo metu juda jūsų verslas?

Kol kas vis dar esame verslo pradžios etape, turime nuolatinių  klientų ratą, stengiamės plėsti savo veiklą, pradėti pardavimus naujose  nišose. Kadangi Lietuvos rinka labai maža, čia sunku verstis prekiaujant  tik vienos, siauros srities produktais.

Iki šiol orientavomės vien į kelių konkrečių sričių grožio  specialistus, tačiau matome, kad ir čia konkurencija gana arši ir  pardavimų apimtys labai svyruoja, dėl to šiuo metu dirbame su veido  priežiūros kosmetikos gaminiais, kurie tinkami naudoti tiek  profesionalams grožio salonuose, tiek ir plačiajai auditorijai namuose.

Taip pat kuriame ir naują prekinį ženklą, jau turime per šimtą naujų  gaminių, su kiekvienu iš jų reikia dirbti atskirai – testuoti, ruošti  aprašymus, katalogus, reklamuoti, supažindinti žmones su gaminio nauda  ir pan.

Kaip manote, kada verta imtis nuosavo verslo: kai atsiranda  įdomi idėja, kai pabosta būti samdomu darbuotoju ar kai norisi dirbti  laisvu grafiku? Ir ką verta įsiminti tiems, kurie apie savo įmonę dar  tik svajoja?

Sukurti verslą nuo nulio yra nemažas iššūkis. Jei šiuo metu dirbčiau  samdomą darbą, nemanau, kad ryžčiausi staiga jį mesti, viskuo rizikuoti  ir pasinerti į naują sritį. Man viskas vystėsi natūraliai, nedideliu  tempu, nuosekliai galėjome derintis prie rinkos poreikių, pajausti,  kurios galimybės yra mums atviros.

Jei norite imtis nuosavo verslo, reikia įsiminti, kad vien tik geros  idėjos ar gražių svajonių nepakaks. Svarbiausia turėti aiškų planą,  atlikti tam tikrus namų darbus – ištyrinėti rinką, susirasti finansavimą  (ir pakartotinį investavimą po pirminio įsikuriamojo laikotarpio, kol  veikla įsibėgės). Taip pat reikia užsitikrinti pragyvenimo šaltinį  mažiausiais trejiems metams – iš pradžių verslas, greičiausiai, neatneš  pelno ir visa, ką į jį sudėsite, bus investicija. Taip pat siūlyčiau  susikurti planą B – pamąstyti, ką darytumėte bankroto atveju.

Mano nuomone, geriausia verslą kurti pamažu, iš pradžių matyti tai  kaip savo papildomą veiklą, kritiškai vertinti, ar yra potencialo, būti  pasiryžus įgyvendinti ne vieną idėją. Ir, žinoma, kas kartą mokytis iš  kiekvienos savo klaidos bei skrupulingai įvertinti rizikas.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location