Balandžio 20 d.

Sėkminga Vilniaus PPAR delegacijos verslo misija Izmire ir Stambule

2023-07-24 08:30 Dalintis:

Turkijos ir Lietuvos prekyba pastaraisiais metais auga. Lietuva yra didžiausia Turkijos prekybos partnerė Baltijos šalyse, todėl Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su IBWN – International Women Business Network, Lietuvos ambasada Turkijoje / Litvanya Büyükelçiiliği, Izmiro prekybos rūmais (İzmir Ticaret Odası Mobilya Meslek Komitesi) bei Enterprise Europe Network partneriais Izmire – Egėjo jūros regiono pramonės rūmais 2023 liepos 2-6 d. organizavo verslo misiją į Turkiją: Izmirą ir Stambulą.

Verslo misijos tikslas – sustiprinti bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir Turkijos.

Lietuvos ambasadorius Turkijoje Ričardas Degutis šalių verslo atstovams pristatė Lietuvos ir Turkijos ekonominio bendradarbiavimą ir augančios prekybos srautų apimtis, ambasados vykdomus projektus Turkijoje. Ambasadorius pastebėjo, kad Lietuvos ir Turkijos verslo misijose dalyvauja įmonės iš įvairių sektorių, o tai rodo dideles ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Verslo misijoje dalyvavo gana gausi Lietuvos delegacija, kuri atstovavo šiuos sektorius: IBWN – Tarptautinis verslo moterų tinklas, verslo konsultacijos, buhalterinės apskaitos paslaugos, mokesčių konsultavimo paslaugos, statyba – šildymo sprendimai ir chemijos gaminiai statybai, transportas ir logistika, mažmeninė, didmeninė ir e-prekyba. 

„Džiaugiuosi galėjusi dalyvauti verslo misijoje Turkijoje. Buvo labai aktyvios dienos tiek Izmire, tiek Stambule su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir International Business Women Network – IBWN delegacija. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su Egėjo regiono pramonės rūmais ir Izmiro prekybos rūmais. Puikiai pavyko B2B Egėjo pramonininkų ir verslininkų asociacijoje, kur užmezgėme ryšius su Izmiro verslo moterų asociacija“, – sako Laura Aldonė VPPAR viceprezidentė, IBWN prezidentė, Global World Consulting Agencysavininkė.

„Po pirmosios naudingos verslo misijos į Stambulą ir Ankarą vykusios praeitų metų rugsėjį, buvo ypač vertinga susipažinti su kito pačio europietiškiausio ir trečiojo pagal dydį Turkijos miesto Izmiro ir jo regiono ekonomika, aplankyti Egėjo LEZ, pristatyti Tegros įmonių grupę Egėjo pramonės rūmuose ir Izmiro prekybos rūmuose bei B2B susitikimuose“, – minėjo Neringa Bieliauskienė, Tegra Group bendrasavininkė.

„Į verslo misiją važiavome su tikslu susipažinti su Turkijos rinkos perspektyvomis ir noru pradėti bendradarbiavimą. Labai džiaugiamės tikslingų susitikimų gausa, gautais kontaktais ir užsimezgusiais ryšiais. Maloniai nustebino itin šiltas delegacijos priėmimas, iš Turkijos verslo atstovų pusės jautėme didelį norą dirbti su Lietuva. Dėkojame organizatoriams ir tikimės sėkmingo tolesnio bendradarbiavimo“ – įspūdžiais dalinosi Diana Makauskaitė, UAB Miniskipas tarptautinė rinkodaros vadybininkė.

Verslo misija džiaugėsi ir Ahmet Demir, UAB Delnora direktorius: „Buvo nuostabi verslo misija, lankantis tiek Izmire, tiek Stambule. Tokios misijos yra labai svarbios, siekiant palaikyti ryšius su Turkija bei užmegzti naujus ryšius tarptautinei verslo plėtrai“.

Lietuvos verslininko Vaidoto Telyčėno, Enterprise – Turkey Stambule vadovo konsultacijos atrandant tinkamus partnerius labai vertingos ir naudingos tiek Lietuvos, tiek Turkijos verslininkams. Pasak jo „norėtųsi didesnio dalyvavimo, aktyvumo ir tęstinumo iš Lietuvos įmonių, ypač po ryšių užmezgimo. Ne kartą teko pastebėti, kad daugelis nuleidžia rankas po verslo misijų ir neinvestuoja pakankamai laiko ir energijos siekiant galutinio rezultato. Dauguma tikisi labai greitų rezultatų, tačiau tarptautiniuose santykiuose be galo svarbu turėti užtektinai kantrybės pradėti, vystyti, tęsti užmegztus ryšius, o ypač su Turkijos įmonėmis, kur bendravimas užima labai svarbią vietą versle“.

Verslo misijos metu vyko susitikimai su Izmiro prekybos rūmais ir EBSO – Egėjo jūros regiono pramonės rūmais, ESIAD – Egėjo pramonininkų ir verslininkų asociacija, B2B susitikimai, apsilankymas ESBAS Egėjo laisvojoje zonoje, individualūs susitikimai bei tęsiant tradiciją susitikimas Stambule su DEiK (the Foreign Economic Relations Board of Türkiye). Buvo pasirašytos Vilniaus PPAR bendradarbiavimo sutartys su Izmiro prekybos rūmais ir EBSO – Egėjo jūros regiono pramonės rūmais.

Verslo misiją vainikavo puiki dalyvių idėja ir įgyvendinta iniciatyva. Minint Valstybės dienos liepos 6-osios išvakares, Bosforo sąsiauryje sugiedotas valstybės himnas. Linkėdami gražios Mindaugo karūnavimo šventės Lietuvos verslo delegacija siuntė linkėjimus nušviesdami tiltą per Bosforą, jungiantį Europą ir Aziją, lietuviškais žodžiais “Mylime Lietuvą”. Sveikinimą galite matyti čia: https://fb.watch/lLFSKZY6pY/ 

Dėkojame LR ambasados Ankaroje komandai, ambasadoriui Ričardui Degučiui, lydėjusiam Lietuvos verslo delegaciją visos verslo misijos metu ir susitikimuose pristatant bei reprezentuojant Lietuvą. Nuoširdi padėka patarėjai Vaidai Stankevičienei už jos didžiulį indėlį, pagalbą ir paramą verslo misijos metu. Taip pat nuoširdžiai dėkojame ir Lietuvos garbės konsului İzmire Mustafa Ahmet Özsoy už delegacijos šiltą sutikimą.

Turkijos verslo misija buvo organizuota kartu su Enterprise Europe Network.

Šaltinis: EEN Lietuva

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location