Balandžio 20 d.

Ruošiamasi Atliekų tvarkytojų valstybės registro modernizacijai

2022-11-17 16:55 Dalintis:

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Atliekų tvarkytojų valstybės registro nuostatų pakeitimams, kuriais atsisakoma perteklinių reikalavimų, patikslinamos dabar galiojančios nuostatos. Tai pirmasis etapas rengiantis Atliekų tvarkytojų valstybės registro modernizacijai, kurią planuojama pradėti 2023 m.

Nustatyta, kad Atliekų tvarkytojų valstybės registrą administruojanti Aplinkos apsaugos agentūra gavusi įsiteisėjusį teismo sprendimą, kuriuo panaikinamas arba pakeičiamas šiame registre registruotam objektui išduotas taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas ar taršos leidimas, privalo per 3 darbo dienas atitinkamai pakeisti Atliekų tvarkytojų valstybės registro duomenis.

Taip pat patikslintos duomenų apie duotus privalomuosius nurodymus stabdyti atliekų tvarkymo veiklą, atliekų tvarkymo įrenginio ar jo dalies eksploatavimą, kaupimo nuostatos. Atlikti kiti redakcinio ir techninio pobūdžio keitimai, atsižvelgus į teisės aktų projektų rengimo reikalavimus.

Primename, kad Atliekų tvarkytojų valstybės registre sukaupti duomenys yra vieši ir atviri, todėl visiems suinteresuotiems asmenims – trečiosioms šalims – teikiami neatlygintinai. Juos galima rasti registro interneto svetainėje.

Nemokamas šių duomenų teikimas atitinka valstybės siekį atverti valstybės kaupiamus duomenis. Kartu sudaromos sąlygos, kad atliekos būtų atiduotos tik tiems atliekų tvarkytojams, kurie turi teisę vykdyti šią veiklą.

Įvertinus Atliekų tvarkytojų valstybės registro integracijos į Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS) galimybes ir funkcionalumų modernizavimo poreikį atsižvelgiant į Atliekų tvarkytojų valstybės registro  nuostatų keitimų derinimo metu gautas pastabas, Specialiųjų tyrimų tarnybos pasiūlymus, praktikoje iškilusius poreikius, 2023 m. numatoma pradėti registro modernizaciją integruojant jį į GPAIS. 

Modernizuojant registrą, bus užtikrinta, kad jame sudaryti duomenų rinkiniai būtų pateikti skelbti Lietuvos atvirų duomenų portale naudojantis Valstybės duomenų valdysenos informacinės sistemos funkcionalumu Lietuvos statistikos departamento nustatyta tvarka.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location