Gegužės 19 d.

Regėjimo aštrumą didinantis sprendimas medikams nugalėjo metų produkto rinkimuose

2018-12-10 12:36 Dalintis:

Kauno  mokslo ir technologijų parke šįvakar apdovanotos perspektyviausius ir  inovatyviausius produktus kūrusios jaunos įmonės. Inovatyviausiu metų  produktu tapo MB „Aksikono“ sukurtas regėjimo aštrumą didinantis ir akis  saugantis sprendimas medikams. Su nominuotais laikinosios sostinės  startuolių produktais galėjo susipažinti ir „Delfi.lt“ skaitytojai  naujienų portale jie buvo kviečiami skirti savo balsą. Šiemet prie  daugiau 100 jaunų įmonių vienijančios Kauno mokslo ir technologijų parko  kūrėjų bendruomenės iniciatyvos  prisijungė KTU „Startup Space“ įmonės.

Favoritas – chirurgams ir odontologams skirti akiniai

Pirmąją  vietą pelniusio sprendimo idėją patobulinti medikų nešiojamus įprastus  korekcinius akinius kilo fizikui optometrininkui Aivarui Daukontui.  Kūrėjas apjungė medicinoje naudojamą optiką su  korekciniais akiniais, atsižvelgiant į individualius naudotojo regėjimo  parametrus, mediko darbo specifiką, ergonominius ir estetinius  poreikius. 

„Svarbiausia  kuriant naują produktą atsiriboti nuo to, kas jau sugalvota, kokie  vyrauja stereotipai ir rinktis mąstyti nestandartiškai. Produktas jau  yra sukurtas, marketingas taip pat, belieka sukurti verslą“, – sakė Ūkio ministerijos įsteigtą prizą atsiėmęs startuolio įkūrėjas A. Daukontas. 

Šis sprendimas sulaukė daugiausia ir „Delfi.lt“ skaitytojų palaikymo daugiau nei trečdalis balsavusių išskyrė šį produktą savo favoritu.  Akinius su vaizdą didinančia įranga naudoja Lietuvos sveikatos mokslų  universiteto ligoninės Kauno klinikų chirurgai, įvairių šalies klinikų  odontologai ir burnos higienos specialistai. 

Sukūrė išeitį vėžio gydymo procedūrų žalai mažinti

Antrąją  vietą Kauno įmonių inovatyviausių produktų rinkimuose pelnė MB „Šeši  partneriai“ fizikų ir inžinierių komanda, sukūrusi „BrachyDOSE“  dozimetrą vėžio gydymui. Prietaisas padeda matuoti rentgeno apšvitos  kiekį vėžio gydymo procedūrų metu. Tikslios apšvitos dozės stebėjimas  leidžia apsaugoti sveikuosius paciento kūno audinius ir padidina gydymo  efektyvumą. Šiuo metu pradedami dozimetro klinikiniai tyrimai, pati  kūrėjų komanda dalyvauja įvairiuose jauno verslo vystymo iniciatyvose. 

Trečiosios vietos laurus nuskynė UAB „Lygio“ startuolis inžinieriai sukūrė metalizuotos tekstilės apšildymo sistemą. Ją  integravus į pirštines ir aktyvavus palaikoma vienoda rankų temperatūra,  kas apsaugo nuo nušalimo ar žemos temperatūros sukeliamo sąstingio.  Kurdami sprendimą kauniečiai orientavosi į kenčiančius nuo rankų šalimą  sukeliančių sutrikimų, pavyzdžiui, Reino ligos. 

Dėmesys – kuriantiems technologijas

Apdovanojimuose  dalyvavęs Kauno technologijos universiteto rektorius Eugenijus Valatka  pabrėžė, kad Kaunas yra ne tik krepšinio aistruolių sostinė: „Čia veikia  daug kūrėjų – versle, pramonėje, moksle, tad kartu galime vystyti  bendruomenę ir puoselėti partnerystę“. 

Už proveržį  ir augimą 2018-aisiais laikinojoje sostinėje Kauno miesto savivaldybės  agentūra „Kaunas IN“ apdovanojo Kauno mokslo ir technologijų parko  alumni UAB „Helis“. „Viena verslo niša, kurioje įžvelgiame pagreitį, yra  e. sportas. Jos flagmanas yra šie žaidimų kūrėjai, pradėję savo  istoriją Kauno mokslo ir technologijų parke ir išaugę į daugiau nei 100  darbuotojų turinčią įmonę“, –  nugalėtojus pristatė  „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius. 

Inovatyviausių  produktų rinkimų iniciatoriai sako, kad jaunų verslų lankstumas ir  reagavimas į rinkos poreikius leidžia kurti perspektyvias inovacijas ir  tikėtis sėkmės konkuruojant su didžiosiomis įmonėmis.  

„Kaunas  pilnas technologijų, tačiau ne visuomet apie jas išgirstame. Daug  novatoriškų sprendimų gimsta jaunų verslų komandose, net tik didžiosiose  korporacijose. Būdami verslo ir mokslo  bendruomenėje startuoliai bei mažos verslo įmonės kartu su tyrėjais  kuria rinkos pripažinimo sulaukiančias technologijas, skirtas gerinti  žmonių sveikatą, vystyti daiktų interneto sprendimus, valdyti namų ir  miesto infrastruktūrą“, pastebi Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas. 

Pasidalinkite savo nuomone

Viktorija 2019-04-25 16:24:02 IP: 188.69.213.233

Noreciau isigyti siuos akinius,kur galeciau

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location