Spalio 29 d.

„Proptech“ startuolis iš „70Ventures“ pritraukė 300.000 Eur investiciją

2019-11-25 13:00 Dalintis:

Lietuvoje įkurtas nekilnojamojo turto technologijų (angl. property technology, proptech) startuolis „uNTu“ pritraukė 300.000 Eur iš ES lėšomis finansuojamo fondo „70Ventures“.

Investicija skirta vystyti turto vertinimo ir pardavimo platformos paslaugą, pranešė fondas. „uNTu“ produktas įvertina nekilnojamojo turto (NT) objektus realia kaina ir padeda paprasčiau parduoti būstą, o ateityje žada padėti ir įsigyti. Fondas investavo 100.000 Eur įsitvirtinti Lietuvos rinkoje bei sutarė investuoti dar 200.000 Eur plečiantis į pasirinktą užsienio šalį.

UAB „Untu“ vadovauja brokerių tinklo „Re/max“ Lietuvoje vadovas Žiuljenas Galeckas, taip pat valdantis dalį akcijų. Tarp įmonės akcininkų yra ir Darius Bieliūnas, Vaidotas Keršys, Martynas Nikolajevas, Matas Blinkevičius ir Mišelis Galeckas, rodo Registrų centro duomenys.

Platforma „uNTu“ Lietuvoje veikia jau keletą metų. Per šį laikotarpį ja pasinaudojo daugiau kaip 60.000 vartotojų. Tai leido startuolio taikomą algoritmą papildyti apie 80.000 Vilniuje įvykdytų NT sandorių.

„uNTu“ kūrėjai pasiūlė būsto pardavimo garantiją. Klientui sutikus su „uNTu“ ekspertų nustatyta būsto pardavimo kaina, „uNTu“ įsipareigoja per 48 dienas jį parduoti, o to neįgyvendinus – sumokėti klientui 500 Eur.

Pasak D. Bieliūno, vieno iš platformos įkūrėjų, garantuoto pardavimo pasiūlymu gali pasinaudoti ne visi „uNTu“ klientai: „Garantuoto pardavimo paslaugą kol kas galime teikti tik Vilniuje ir tik tuo atveju, kai būstas priklauso aiškiam rinkos segmentui, kuriame įvyksta daug sandorių ir yra nusistovėjusios kainos.“

„uNTu“ kūrėjai tikisi, kad bėgant laikui jų sistema bus pajėgi automatiškai įvertinti bet kurį būstą. Planuojama, kad šiuo metu tik Vilniuje veikianti sistema plėsis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.

Kaip teigia Gytenis Galkis, „70Ventures“ partneris, fondas iki 2022 m. pavasario investuos į 70 įmonių Lietuvoje, padedant joms plėstis užsienio rinkose. Jo teigimu, į „uNTu“ investuoti nuspręsta dėl to, kad šį startuolį sukūrė itin stipri ir patikima komanda.

„Mums, kaip investuotojams, svarbu tai, jog žmonės dažniausiai nežino pasiūlos. Pradėję ieškoti būsto pasižiūrėję 1–2 svetainėse esančius pasiūlymus, jie mato daugiausiai 1-2% visos NT rinkos. Jei „uNTu“ suindeksuos visus būstus, pamatytumėte, kad pasirinkimas iš to, ko ieškote, yra kur kas didesnis“, – teigia G. Galkis bei priduria, kad mato šio startuolio potencialą plėstis į užsienio rinkas.

Fondas „70Ventures“ yra sudėtinė programos „Akceleravimo fondas“ dalis. Ši programa finansuojama per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo“, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 m. ES fondu investicijų veiksmu programa Lietuvoje.

Šaltinis: INVEGA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location