Birželio 20 d.

Priešnuodis tapatybės vagystėms – kauniečių startuolio sprendimas

2019-01-16 17:00 Dalintis:

Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų  bendruomenėje veikianti startuolio „iDenfy“ komanda sukūrė novatorišką  sprendimą visiems skaitmeniniams verslams, padedantį apsisaugoti nuo tapatybės vagysčių. Kauniečių išvystytą naują, greitą ir saugų įrankį,  leidžiantį asmeniui patvirtinti savo tapatybę internetu, naudojant tik  asmens dokumentą ir išmanųjį įrenginį, diegiasi tiek šalies, tiek  užsienio kompanijos.

„Saugumas ir pats tapatybės patvirtinimo proceso greitis yra esminiai  mūsų įrankio privalumai. Žvelgiant tarptautiniu mastu – esame lankstūs  iš techninės pusės, kadangi net ir Europos Sąjungoje vis dar nėra  suvienodinta tapatybės patvirtinimo teisinė bazė, todėl gebame adaptuoti  sistemą pagal kliento poreikius. Įsidiegus „iDenfy“ sistemą verslui nebereikia vidinio administratoriaus peržiūrų ir vertinimo, ar  besiregistruojančio kliento dokumente ir nuotraukoje yra tas pats asmuo.  Visa tai atlieka dirbtinio intelekto procesus integruojantis  algoritmas“, – sako „iDenfy“ vadovas Gediminas Ratkevičius.

Lietuvių startuolio sukurta vartotojo patirtis ir konsultacijos su  kibernetinio saugumo ekspertais bei KTU mokslininkais padėjo sukurti  išskirtinį produktą. „Kartu su bendraįkūrėju Domantu Čiulde, didžiuojamės Kauno mokslo ir technologijų parko pagalba suburta komanda. Jos sukurtą sistemą dėl patogumo ir funkcionalumo vertina klientai: bankai, mobiliosios piniginės, finansų įmonės, valstybinės įstaigos, įrankis išpopuliarėjo diegiant atsiskaitymus kriptovaliutomis“, –  pastebi G. Ratkevičius.

Nors startuolis pardavimus pradėjo tik šių metų kovą, šiandien klientus skaičiuoja jau dešimtimis. Šią sistemą įsidiegę ir mobiliųjų mokėjimų sistema „MoQ“, didžiausias mokėjimų terminalas „Foxbox“,  greitųjų kreditų portalas „SMScredit“, tarptautinė platforma  „Betconstruct“ ir daugelis kitų. Šiuo metu komanda kuria veido mimikų atpažinimo bei skaičiavimo algoritmą aptarnavimo sektoriui –  apskaičiuoja, kiek vidutiniškai laiko žmogus šypsosi arba yra teigiamos  nuotaikos.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location