Rugpjūčio 11 d.

Prie „InoLink“ projekto prisijungs VITEK klasteris

2018-08-17 16:57 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA) kartu su partneriu Lietuvos inovacijų centru (LIC)  skelbia papildomo „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra  (InoLink)“ kvietimo rezultatus – prie projekto prisijungti ir sutartį  pasirašyti bus kviečiamas Visorių technologijų klasteris (VITEK). Jam  bus teikiamos įvairaus pobūdžio konsultacijos klasterio stiprinimo,  kompetencijų ir tarptautiškumo plėtros srityse (brandinimo sesijos).

„Pagal šį kvietimą gavome keturias  paraiškas iš perspektyvių klasterių, kuriems aktualios projekto metu  teikiamos paslaugos. Specialiai sudaryta darbo grupė kruopščiai įvertino  visas paraiškas ir galima tik pasidžiaugti, kad visos paraiškos buvo  labai svarios ir tikslingos. Tikimės, kad „InoLink“ projekte įgytos  žinios, vietos ir užsienio ekspertų konsultacijos bei specializuotos  darbinės sesijos VITEK klasteriui suteiks reikiamą postūmį turimo  potencialio panaudojimui“, –  konkurso rezultatus komentavo „InoLink“  projekto vadovė Jolita Razumienė.

Projekte brandinami 12 klasterių

VITEK klasteris buvo įkurtas palyginus  neseniai – prieš trejus metus, o jo veiklos koordinavimu užsiima  VšĮ  Visorių informacinių technologijų parkas. Klasteris jungia lazerių ir  šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos  ir elektronikos technologijų srityse veikiančias organizacijas, kurios  vykdo bendras veiklas, kartu įgyvendina projektus.

VITEK bus vienas iš dvylikos šiuo metu  projekte dalyvaujančių klasterių, kurie yra vieni stipriausių Lietuvoje.  Projekte dalyvauja: Vilniaus kino klasteris, Fotoelektros technologijų  klasteris, LAUGEA, Smart Food, iVita, Biojėgainių vystymo klasteris,  Nebula, Lithuanian ICT klasteris, Lazerių ir inžinerinių technologijų  klasteris, Lietuvos plastikų klasteris, Nacionalinis maisto ūkio  klasteris.

Kiekvienam projekte dalyvaujančiam  klasteriui teikiamos individualios konsultacijos pagal klasterio  išsivystymo lygį ir poreikius, pavyzdžiui, dėl mokslo tyrimų ir  eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklų skatinimo, tarptautinių partnerių  paieškos, tarptautinių meistriškumo ar kokybės žymų gavimo, klasterio  komunikacijos, produktų ar paslaugų vystymo ir pan. Jiems organizuojami  įvairūs aktualūs renginiai, sudaromos sąlygos kompetencijų plėtrai,  skatinamas dalyvavimas tarptautinėse verslo misijose, kontaktų mugėse.  Išsamesnė informacija apie projekto veiklas ir klasterių naujienas –  projekto globojamame informaciniame portale klaster.lt.

Apie „InoLink“ projektą

„InoLink“ yra ES priemonės „Inogeb LT“  projektas, kurį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra vykdo kartu  su Lietuvos inovacijų centru. Projekto tikslas – skatinti įmonių  jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei  tarptautinį bendradarbiavimą. Projektas ir jo veiklos yra finansuojami  Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projekto vertė sudaro  apie 1,4 mln eurų, jis pradėtas įgyvendinti 2016 m. liepą (numatomas  įgyvendinimo laikotarpis – 36 mėn.).


Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location