Vasario 06 d.

Pratęstas paraiškų gauti paskolas nuo karo nukentėjusiems verslams terminas

2022-11-16 14:30 Dalintis:

INVEGA pratęsia paraiškų teikimo terminą pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skatinamąją finansinę priemonę „Tiesioginės paskolos nuo karo nukentėjusiems verslo subjektams“ iki 2022 m. gruodžio 20 d.

„Pratęsti paraiškų gauti paskolą nuo karo nukentėjusiems verslams terminą skatino prailgintas laikinojo Europos Komisijos komunikato galiojimas ir tai, kad ši priemonė sulaukė ir nemažo dėmesio, nes pagal pateiktas ir rengiamas paraiškas jau rezervuota daugiau kaip 25 mln. eurų iš priemonei skirtų 50 mln. eurų“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Aistė Masiulionienė.

INVEGOS atstovė primena, kad kaip ir anksčiau, dėl priemonės gali kreiptis vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurios nukentėjo nuo Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje ir kurioms trūksta lėšų apyvartiniam kapitalui arba investiciniams projektams įgyvendinti.

Paskolą gali gauti verslai, kurie atitinka bent vieną iš trijų sąlygų: jeigu gamtinių dujų tiekimo, šilumos tiekimo ir elektros energijos tiekimo paslaugų sąnaudos sudaro ne mažiau kaip 8 proc. metinių įmonės sąnaudų (pagal 2021 m. duomenis) arba vykdomo eksporto į Ukrainą ar importo iš jos dalis ir (ar) importo iš Rusijos ir (ar) Baltarusijos dalis sudaro ne mažiau kaip 25 proc. bendro įmonės importo ar eksporto (įskaitant ir su ES šalimis) dalies nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 gruodžio 31 d. Taip pat dėl paskolos verslas gali kreiptis ir tuo atveju, jeigu Lietuvos statistikos departamento 2022 m. sausio 1 d. duomenimis verslo vykdyta viena iš ekonominių veiklų patenka tarp itin paveiktų sektorių, kurie nurodyti Europos Komisijos komunikato I priede.

Pagal priemonės sąlygas, maksimalus paskolos terminas – 3 metai apyvartinėms ir 6 metai investicinėms paskoloms. Vienam paskolos gavėjui ar įmonių grupei (jei įmonė priklauso įmonių grupei) gali būti suteikiama tik viena apyvartinė bei vieno investicinio projekto finansavimui – tik viena investicinė paskola. Suteikiamos paskolos suma negalės viršyti 10 mln. eurų, o suteiktos paskolos suma negalės būti didinama.

Šaltinis: INVEGA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location