Kovo 28 d.

Prasideda konkursas „Žalioji odisėja“: moksleiviai inicijuos aplinkai palankius pokyčius

2023-03-15 11:33 Dalintis:

Prasidėjo nemokamas aplinkosauginis konkursas „Žalioji odisėja“ ir kviečia atkaklius, smalsius Lietuvos 8-11 klasių moksleivius, kuriems rūpi klimato krizė, aplinkosauga, tvarumas, atsakingas vartojimas leistis į įspūdingą žinių nuotykį. Registruotis į konkursą, kuris organizuojamas jau 7 – ąjį kartą, galima iki kovo 31 d. 

Konkurso metu jo dalyviai inicijuos aplinkai palankius pokyčius savo aplinkoje bei didins aplinkosauginio švietimo sklaidą bendruomenėse, šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas teisingam atliekų rūšiavimui ir tvarkymui. Pagrindinis konkurso prizas – kelionė į Briuselį visai komandai.

„Dalyvaudami konkurse moksleiviai ne tik įgyja naujų žinių, bet kartu ir demonstruoja jau turimas, ieško sprendimų, kaip patiems imtis iniciatyvos kovoje su klimato krize, o ne būti vien pasyviais stebėtojais. Galime pasidžiaugti, jog auga išties sąmoninga jaunoji karta, todėl konkurso metu duodame jiems trūkstamus įrankius, kompetencijas, kad moksleiviai galėtų savomis rankomis įgyvendinti pozityvius pokyčius savo bendruomenėse“, – teigia viena konkurso organizatorių, „Kita forma“ vadovė, ekologė Vaida Griškevičienė.

Registruotis į konkursą, kuris vyks kovo-lapkričio mėnesiais, galima užpildant elektroninę registracijos formą čia. Visiems užsiregistravusiems dalyviams bus pateikiama metodinė medžiaga, skirta pasiruošti projektui, ją bus galima naudoti ir pamokų metu. Be to, viso konkurso metu organizatoriai organizuos konsultacijas, teiks naujausią informaciją.

Iki gegužės 1 d. konkurse dalyvaujančios mokyklų komandos bus kviečiamos atlikti praktinę užduotį, kurios tikslas – aplinkosauginis švietimas miestelio, miesto bei ugdymo įstaigų bendruomenėse, dalinantis patikrinta bei teisinga informacija rūšiavimo bei atliekų tvarkymo temomis.

Spalio pabaigoje, Klimato savaitės metu, mokyklos, pateikusios geriausiai įvertintus praktinės užduoties projektus, tikrinsis praktines ir teorines žinias. Lapkričio 20-24 dienomis, kai vyks Europos atliekų mažinimo savaitė, dėl pagrindinio prizo varžysis pusfinalyje geriausiai  pasirodžiusios komandos, antros ir trečios vietų nugalėtojai bus apdovanoti projekto partnerių įsteigtais prizais.

„Žaliąją odisėją“ organizuoja didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“. Daugiau informacijos apie jį rasite čia.

Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu olimpiada@ztl.lt arba telefonu 8 633 77609.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location