Balandžio 10 d.

Prancūzija perspėja britus dėl sunkių prekybos derybų

2020-02-19 11:45 Dalintis:

Prancūzija įspėjo Jungtinę Karalystę (JK), kad Europos Sąjungos (ES) ir britų laukia įnirtingas mūšis dėl ateities prekybos derybų. Jeanas-Yves'as Le Drianas, Prancūzijos užsienio reikalų ministras, prognozavo, kad abi pusės derybose „draskys viena kitą į gabalus“, siekdamos išpešti kuo daugiau naudos derybose.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė, kad JK bus labai sunku pasiekti laisvos prekybos susitarimą iki šių metų pabaigos. JK savo ruožtu teigė, kad su Bendrija tikisi pasiekti „draugišką susitarimą“ tarp suverenių lygiaverčių partnerių.

BBC skelbia, kad JK vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Davidas Frostas artimiausiu metu turėtų pranešti, ką jau yra sakęs ir pats B. Johnsonas, kad JK būtų patenkinta tokiu prekybos susitarimu, kurį 2016 m. susiderėjo ES ir Kanada. Tačiau pabrėžiama, kad nuo 2021 m. JK nori atsisakyti laikytis bet kokių Bendrijos reguliavimo mechanizmų.

VŽ primena, kad JK oficialiai pasitraukė iš Bendrijos prieš dvi savaites, tačiau kol kas su ES prekiauja tokiomis pačiomis taisyklėmis kaip ir būdama jos nare ir tai tęsis iki pereinamojo laikotarpio pabaigos, kuris baigsis šių metų gruodžio 31 d.

Derybos dėl ateities prekybos santykių tarp ES ir JK oficialiai prasidės jau kito mėnesio pradžioje, kai 27 likusios ES valstybės narės Bendrijos vyriausiam „Brexit“ derybininkui suteiks mandatą derėtis visų narių vardu.

Sekmadienį Prancūzijos užsienio reikalų ministras kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje teigė, kad kol kas abi pusės turi skirtingas nuomones daugeliu klausimų.

„Aš manau, kad dėl prekybos klausimų ir ateities santykių mechanizmo, dėl kurio artimiausiu metu pradėsime derybas, tikrai draskysime vienas kitą į gabalus. Tačiau tai yra dalis derybų, abi pusės stengsis ginti savo interesus“, – teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras. 

J. Le Driano, artimo Emmanuelio Macrono, Prancūzijos prezidento, sąjungininko įspėjimai yra naujausia žinutė britams iš aukšto rango ES pareigūnų, kad laukia sunkios tarpusavio derybos.

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė, ir Michelis Barnier, ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas, jau yra perspėję, kad abejoja, kad pavyktų pasiekti plačios apimties prekybos susitarimą iki šių metų pabaigos, nes įprastai dėl tokių susitarimų deramasi keletą metų. Tačiau JK premjeras kol kas atsisako pratęsti pereinamąjį laikotarpį, nors „Brexit“ susitarimas tokią galimybę ir numato.

Bendrija taip pat ne kartą yra įspėjusi britus, kad jie negali tikėtis laisvos prieigos prie ES bendros rinkos, jeigu JK ateityje ketina nukrypti nuo Bendrijos reguliavimo standartų aplinkosaugos ar socialinėje srityse.

Šaltinis: Verslo ŽiniosPasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location