Birželio 22 d.

Pradedama suslėgtų biodujų infrastruktūros plėtra Lietuvoje: siekiama įrengti ne mažiau kaip 30 biodujų punktų

2023-10-04 11:43 Dalintis:

Susisiekimo ministerija paskelbė kvietimą teikti suslėgtų biodujų pildymo viešųjų punktų įrengimo projektų įgyvendinimo planus, tam numatyta 6,9 mln. Eur. Tikimasi, kad pasinaudojus investicijomis, bus įrengta ne mažiau kaip 30 paslaugas teikiančių (biodujų) punktų su stotelėmis.

Viešųjų biodujų pildymo punktų su stotelėmis, pritaikytomis pildyti biometanu arba kitomis biodujomis, įrengimas ir taršių transporto priemonių pakeitimas alternatyviaisiais degalais varomomis ir joms reikalingos viešosios pildymo infrastruktūros plėtra yra būtina priemonė nacionalinių ir ES transporto sektoriaus žalinimo tikslų pasiekimui - kelių transportas sukelia net apie 95 proc. visos transporto sektoriaus taršos.

„Rinkoje yra didelis poreikis skatinti neiškastiniais degalais varomų transporto priemonių naudojimą. Atsižvelgdama į tai, Susisiekimo ministerija, vystydama reikalingą pildymo infrastruktūrą, siekia sudaryti galimybes plačiau naudoti mažiau taršias transporto priemones. Šių pildymo punktų plėtros skatinimas yra naujas, svarbus ir ilgai lauktas žingsnis, sudarantis sąlygas aplinkai draugiškesnių transporto priemonių platesniam naudojimui“ – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Galimi pareiškėjai – juridiniai asmenys, turintys teisę vykdyti ekonominę veiklą. Maksimali galima skirti pareiškėjui suma – ne didesnė nei 200 tūkst. eurų. Projektai bus finansuojami pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamo iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“.

Teikti paraiškas viešųjų suslėgtų biodujų pildymo punktų  įrengimo projektams galima iki 2024 m. rugsėjo 30 d.: https://www.esinvesticijos.lt/kvietimai/viesuju-suslegtu-bioduju-pildymo-stoteliu-pritaikytu-pildyti-biometanu-irengimas

Susisiekimo ministerija rengia finansavimo aprašą ir šiais metais taip pat planuoja skelbti virš 10 mln. Eur kvietimą biodujomis varomų sunkiųjų transporto priemonių įsigijimo paskatinimui.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location