Kovo 28 d.

Po tarptautinių renginių – nauji draugai socialiniuose tinkluose ir ne tik

2018-09-27 12:30 Dalintis:

Kokią naudą įmonei ar įstaigai duoda dalyvavimas tarptautinėje parodoje, konferencijoje ar seminare? Pasak Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko (FIMTP) direktoriaus, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, ko kiekvienu individualiu atveju siekia organizacija.

„Esame mokslo ir technologijų parkas, padedame jaunoms įmonėms vystytis bei augti, todėl norint suteikti geriausias paslaugas ir galimybes, kartais neužtenka žinoti vien tik savo regiono inovacinės aplinkos aktualijas, reikia pasižvalgyti aplink, sužinoti naujausias tendencijas, pasisemti idėjų ir įkvėpimo. Kartu su atstovais iš daugiau nei trisdešimties Europos mokslo ir technologijų parkų, agentūrų, verslo inkubatorių, akceleratorių, tyrimų centrų konferencijoje Stokholme „Nordic-Baltic Dynamics: Building Resilience for a Stronger Tomorrow“ diskutavome apie parkų pozicionavimą inovacijų ekosistemoje, jų kuriamą pridėtinę vertę bei ateities tendencijas, generavome idėjas, kokias naujas paslaugas parkai galėtų pasiūlyti“, – sako FIMTP direktorius Julius Paužolis.

Anot jo, tokios diskusijos yra naudingos, nes ne tik leidžia augti ir ieškoti naujų veiklos krypčių, bet ir padeda megzti ryšius, iš kurių vėliau išsirutuliuoja ir bendri projektai. „Tampame draugais socialiniuose tinkluose, skaitome ir sekame vieni kitų naujienas ir žinutes. Žinoma, ne su visais vykdome bendrus projektus, tačiau turime kontaktus tuo atveju, jei atsirastų specifinių kompetencijų poreikis ar galimybė įgyvendinti projektą būtent su vienu ar kitu konkrečiu potencialiu partneriu“, – teigia J. Paužolis.

Konferencijoje FIMTP susipažino su atstovais iš Rygos technikos universiteto Kieto kūno fizikos instituto, kurie planavo investicijas į mokslinę įrangą. Juos domino, kokią įrangą turi ir naudoja Lietuvos mokslinių tyrimų centrai ir universitetai, klausė patarimų ir netgi pakvietė pažintinio vizito į Rygos technikos universitetą. Ar kaimynai pasinaudos lietuvaičių patarimas, kol kas nėra aišku, tačiau pati bendradarbiavimo užuomazga gali pasitarnauti ateityje vystant ar plėtojant tarptautinius projektus.

FIMTP pasinaudojo priemonės „InoConnect“ teikiamomis finansinėmis galimybėmis dalyvauti konferencijoje. Ši priemonė yra skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ja gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location