Kovo 29 d.

Planuojama kurti elektroninį kelių važtaraštį tarp Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių

2019-07-09 16:50 Dalintis:

Viešojo ir privataus sektoriaus atstovai ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl tarpvalstybinio krovinių vežimo automobilių keliais skaitmeninimo: planuojama sukurti tarpvalstybinį elektroninį važtaraštį tarp Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių, kuriuo galės naudotis tiek verslas, tiek valstybės institucijos.

„Visam susisiekimo sektoriui nepaprastai svarbus greitis, mobilumas ir lankstumas, tačiau šiuo metu net 99 proc. tarpvalstybinių krovinių vežimo operacijų ES atliekama naudojant popierinius dokumentus. Todėl procesų automatizavimas ir skaitmeninimas itin svarbus plečiant aukštą pridėtinę vertę kuriančias logistikos paslaugas. Taip pat labai svarbu mažinti kliūtis tarptautinių elektroninių paslaugų plėtrai siekiant viešąsias ir administracines elektronines paslaugas pritaikyti verslo poreikiams“,  – sako susitarimą pasirašęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Susitarimą taip pat pasirašė Muitinės departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacijos „Infobalt“ bei Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ vadovai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje planuojama sukurti darbo grupę, kuri turės parengti bandomojo projekto įgyvendinimo planą dėl tarpvalstybinio elektroninio važtaraščio tarp Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių sukūrimo ir pateikti jį tvirtinti Vyriausybei.

Šiuo projektu siekiama sudaryti sąlygas verslui optimizuoti procesus ir integruoti veiklas į bendrą  informacinių sistemų tinklą. Ši iniciatyva kilo įgyvendinant projektą „Skaitmeninis inovacijų tinklas“ (Digital Innovation Network, DIGINNO), kurio tikslas – skatinti skaitmeninę ekonomiką ir Baltijos jūros regione spartinti bendros rinkos kūrimą.

2018 m. susisiekimo sektoriaus – transporto, sandėliavimo, logistikos ir ryšių – sukuriama bendroji pridėtinė vertė siekė 4,97 mlrd. Eur, o tai sudarė apie 14 proc. viso šalyje sukuriamo BVP.

Lietuva kartu su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis partnerėmis siekia tapti inovacijų lydere ES skaitmeninant logistikos sektorių.

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location