Balandžio 13 d.

„Planas S“ – atvira ir greita prieiga prie mokslo publikacijų

2018-09-07 10:21 Dalintis:

Europos Komisija kartu su grupe nacionalinių mokslo finansavimo  įstaigų parengė naują ir iki šiol beprecedentį planą, kuris turėtų  užtikrinti, kad tūkstančiai mokslinių straipsnių būtų atvirai prieinami  nuo jų išleidimo dienos.

Iniciatyva „Planas S“ subūrė vienuolika didžiausių nacionalinių  mokslą finansuojančių institucijų ir Europos mokslo tarybą. Pagal šią  iniciatyvą, mokslą finansuojančios įstaigos, įskaitant Jungtinės Karalystės mokslo ir inovacijų agentūrą, Airijos mokslo fondą,  Norvegijos mokslo tarybą, įtrauks reikalavimą, kad finansavimą tyrimams gavę tyrėjai straipsnius galėtų skelbti tik tuose moksliniuose  žurnaluose, kurie gali pasiūlyti atvirą prieigą skatytojams ir turi teisę laisvai platinti pateiktą medžiagą.

„Plano S“ kūrėjas – Robert-Jan Smits – tikisi, kad šis esminis pokytis  pakeis akademinių leidėjų verslo modelį ir Europai atvers naujas  galimybes mokslo srityje.

Europos Komisija ir nacionalinės agentūros iš Austrijos, Prancūzijos,  Airijos, Italijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos,  Slovėnijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės šią naują tvarką pradės  taikyti nuo 2020 sausio 1d.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Šaltinis: LINO biuras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location