Liepos 07 d.

Pirmasis augintinių krematoriumas Lietuvoje: verslo niša neatrastame pasaulyje

2018-11-20 12:36 Dalintis:

Toma Žebelienė jau kurį laiką vadovauja netradiciniam, analogų  Lietuvoje neturinčiam verslui. Su vyru Vitalijumi moteris įkūrė įmonę  „Vetservisas“, teikiančią labai svarbias, išskirtines paslaugas naminių  gyvūnėlių šeimininkams. Pradėję didelį, nacionalinės svarbos projektą,  verslo kūrėjai šiuo metu yra pirmojo ir vienintelio gyvūnų krematoriumo  Lietuvoje savininkai.

Kokia yra pagrindinė jūsų įmonės veikla?

Su vyru esame įkūrę naminių gyvūnėlių krematoriumą Tauragės rajone,  Zoliškių kaime. Teikiame individualią augintinių kremavimo paslaugą.  Bendradarbiaudami su veterinarijos klinikomis siūlome etišką ir  humanišką atsisveikinimo būdą su naminiais augintiniais – siekiame, kad  itin glaudų ryšį su savo augintiniais turėję savininkai galėtų ne vien  utilizuoti ar užkasti gaišenas, bet ir civilizuotai atsisveikinti,  kremuoti augintinį.

Atsisveikinti su gyvūnėliais šeimininkai gali atvykę pas mus, iš  anksto suderinus laiką. Taip pat galime paimti gyvūnėlį iš savo  partnerių klinikų – bendradarbiaujame su daugiau nei 70 veterinarijos  gydyklų įvairiuose miestuose – į kliniką grąžiname urnelę. Prireikus,  galime atvykti ir pasiimti nugaišusį gyvūnėlį iš šeimininko namų.

Kaip kilo šio verslo idėja? Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdami verslą?

Mintis apie gyvūnėlių krematoriumą mano vyro – veterinarijos gydytojo  Vitalijaus – galvoje ėmė kirbėti prieš kelerius metus, išgirdus, kad  tokios paslaugos yra teikiamos užsienyje.

Kuriant šį verslą mums kilo daug klausimų, – tai labai specifinė  sritis, o galinčių pasidalinti panašaus verslo kūrimo patirtimi beveik  nėra. Kol įregistravome savo veiklą ir sutvarkėme reikalingus  dokumentus, užtrukome beveik kelerius  metus.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) mums suteikė  galimybę pasinaudoti pradedančiajam verslui skirta finansine priemone –  lengvatine paskola pradedančiajam verslui iš Verslumo skatinimo fondo 2014-2020, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis. Paskolai „Invega“ suteikė 50 % garantiją. Gavę lengvatinę paskolą, pasinaudojome dar viena paslauga – Subsidijos verslo pradžiai – gavome 75 % kompensaciją darbo užmokesčiui. Ši priemonė labai palengvina finansinę naštą pradedantiems verslininkams.

Kiek darbuotojų ir kokių rekvizitų reikia krematoriumo darbui?

Šiuo metu augintinių krematoriume dirba 4 žmonės. Gyvūnėlių kremavimui naudojamas amerikiečių aparatas.

Kadangi esame pirmasis ir, kol kas, vienintelis naminių augintinių  krematoriumas Lietuvoje, reikia laiko, kol žmonės apsipras su mūsų  paslaugomis. Šiuo metu viso potencialo mes tikrai neišnaudojame. Dirbame  srityje, kurią gyventojai dar tik iš lėto jaukinasi.

Kita vertus, jaučiame, kad artimą ryšį su gyvūnu užmezgusiems žmonėms  yra labai svarbu tinkamai atsisveikinti su augintiniais, ir kol kas mes  vieninteliai galime pasiūlyti šią galimybę. Lietuvoje yra vos kelios  legalios naminių gyvūnėlių kapinės, o gyvūnų, tapusių šeimos nariais,  netekčių – labai daug ir įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

Ateityje ketiname verslą plėsti. Tikime, kad ilgainiui išaugs ne tik mūsų paslaugų, bet ir augintinių kolumbariumo poreikis.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location