Birželio 13 d.

Pirmą kartą Lietuvoje vyksta H2020 kosmoso tarptautinė informacinė diena

2019-06-06 14:45 Dalintis:

Birželio 12 d. Vilniuje renkasi kosmoso technologijų ekspertai ir kūrėjai iš visos Europos. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su kosmoso nacionalinių atstovų tinklu „COSMOS2020plus“ ir Europos Komisija organizuoja pirmąją šiais metais didžiausios mokslinių tyrimų programos „Horizontas 2020“ kosmoso potemės tarptautinę informacinę dieną.

Renginio metu Europos Komisijos atstovas Marko Curavic pristatys 2020 m. programos „Horizontas 2020“ kvietimus teikti paraiškas, suteiks naudingų patarimų, kaip rašyti tarptautines paraiškas ir laimėti Europos Komisijos finansavimą naujiems projektams.

Renginio metu Lietuvos ir užsienio dalyviai pristatys savo projektų idėjas. Informacinėje dienoje apie savo sėkmingą dalyvavimą programoje „Horizontas 2020“ pasakos Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai: Diana Vaičiūtė iš Klaipėdos universiteto, Gediminas Vaitkus iš UAB „Geomatrix“, Linda Kimeisa iš latvių įmonės „Witberry“ (Latvija); Anu Reinart iš Tartu observatorijos Estijoje.

Renginio metu taip pat vyks individualios konsultacijos su pranešėjais ir nacionaliniais „Horizontas 2020“ atstovais.

Renginyje kviečiami dalyvauti verslo bei mokslo ir studijų institucijų atstovai. Registracija į renginį vyksta iki birželio 9 d.

Programos „Horizontas 2020“ kvietimų teikti paraiškas temos 2020 m.:

  • žemės stebėjimas (4 temos, iš viso 35 mln. Eur);
  • kosmoso verslas, antreprenerystė, informavimas (angl. – outreach) ir edukacija (vienai temai skirta 2 mln. Eur);
  • kosmoso technologijos, mokslo tyrinėjimai (6 temos, iš viso 81 mln. Eur);
  • taiki ir saugi kosmoso aplinka (vienai temai skirta 2 mln. Eur);
  • Europos globalios navigacijos satelitų sistemos (ang. k. EGNSS, European Global Navigation Satellite Systems) įtvirtinimas rinkoje (3 temos, iš viso 20 mln. Eur)
  • Kitiems veiksmams (su Galileo vystymu, infrastuktūra susijusiems moksliniams tyrimams bei stebėjimui ir sekimui kosmose; 2 temos, iš viso 49,5 mln. Eur).

Detali Darbo programa.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.  

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location