Liepos 23 d.

Patvirtinta eksperimentinės plėtros vertinimo metodika

2019-07-11 07:50 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino vykdomos eksperimentinės plėtros vertinimo metodiką. Nuo šiol Lietuvos bei užsienio ekspertai, taip pat inovacijų politiką formuojančių ir įgyvendinančių bei paramą skirstančių institucijų atstovai galės vadovautis susisteminta eksperimentinės plėtros vertinimo organizavimo ir atlikimo tvarka.

„Ilgą laiką Lietuvoje trūko bendro sutarimo dėl to, kas yra eksperimentinė plėtra, taikomieji moksliniai tyrimai ar inovacinė veikla, ypač, kai paramai gauti pateikiami projektai neretai apimdavo net kelis šiuos elementus vienu metu. Priėmus metodiką, kuri parengta vadovaujantis visame pasaulyje taikomais tarptautiniais mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros bei inovacijų veiklos mato standartas, valstybinėms institucijoms bei struktūrinių fondų paramą skirstančioms agentūroms turėtų būti kur kas lengviau įvertinti kiekvieną iš minėtų elementų“, – sako Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas dr. Artūras Jakubavičius.  

Pasak jo, metodika svarbi ne tik dėl to, kad įves daugiau aiškumo Lietuvoje, tačiau ir dėl to, kad joje vartojamos visame pasaulyje vienodai suprantamos ir apibrėžiamos sąvokos. „Tai sumažina interpretavimo ir nesusikalbėjimo riziką“, – paaiškina A. Jakubavičius.

Metodika numato, kad eksperimentinė veikla apima mokslinių tyrimų ir praktinės patirties pagrindu sukauptu pažinimu pagrįstą sistemingą veiklą, sukuriančią papildomas žinias, kurios vėliau materializuojasi į naujus produktus ar procesus bei esamų produktų tobulinimą. Taikomieji moksliniai tyrimai suprantami, kaip originalus tyrimus, skirtas naujoms žinioms įgyti, kurios vėliau pritaikomos konkretiems praktiniams tikslams bei uždaviniams įgyvendinti.

Metodiką galite rasti čia.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location