Gegužės 21 d.

Pateiktos paraiškos pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ – prašoma beveik milijono eurų paramos

2020-02-24 16:40 Dalintis:

Netechnologines ekoinovacijas versle norinčios diegti šalies įmonės pateikė paraiškas Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) dėl ES investicijų pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“. Tai buvo jau ketvirtasis kvietimas pagal šią priemonę. Iš viso sulaukta 25 paraiškų, o įgyvendinamiems projektams prašoma finansavimo suma didesnė nei 986 tūkst. Eur.


Daugiausia paraiškas teikusių įmonių veikia baldų gamybos, reklamos ir spausdinimo sektoriuose. Šiuo kvietimu sulaukta ir 10 naujų pareiškėjų, pirmą kartą besikreipiančių į LVPA ES paramos.

Iš viso Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketvirtajam kvietimui numatė panaudoti 1,5 mln. Eur. O bendros visų kvietimų priemonei „Eco-inovacijos LT“ skiriamos ES investicijos sudaro 4,3 mln. Eur.

LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Buividė sako, kad šiuo kvietimu pareiškėjams pasiūlyta naujovė – tarp remiamų veiklų atsirado galimybė pasinaudoti ekologiniu ženklinimu.

Anot LVPA atstovės, susumavus gautas paraiškas matyti, kad didžiausią aktyvumą parodė Kauno regiono pareiškėjai, pateikę 11-a paraiškų. Antrasis – Vilniaus regionas, iš kurio sulaukta 6-ių paraiškų.


„Jei ankstesniais kvietimais paraiškos mus pasiekdavo tik iš didžiųjų šalies miestų, tai šįkart pastebėjome, kad ES investicijomis pamažu domisi ir verslininkai iš mažesnių regionų. Pavyzdžiui, Panevėžio regione veikiančių įmonių atstovai pateikė 4-ias paraiškas su prašymu finansuoti projektus. Atitinkamai iš Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Marijampolės buvo pateikta po vieną paraišką“, – kalba L. Buividė.


Priemonės „Eco-inovacijos LT“ tikslas – paskatinti labai mažas, mažas ar vidutines įmones (MVĮ) diegti netechnologines ekoinovacijas, pavyzdžiui, atlikti gamybos technologinius auditus, įgyti aplinkosauginę veiklą žyminčius sertifikatus ar diegti aplinkosaugos valdymo sistemas.

Pagal „Eco-inovacijos LT“ priemonės kvietimus iki 2020 metų LVPA jau yra pasirašiusi sutartis dėl 42 projektų. Šiuo metu įgyvendinami 6 projektai, kurių bendra vertė 370 tūkst. Eur. Iš viso užbaigti 36 projektai ir jų įgyvendinimui panaudota 800 tūkst. Eur ES investicijų.

LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja L. Buividė pastebi, kad neretai įmonės, pasitelkusios „Eco-inovacijos LT“ priemonę, vėliau teikia paraiškas ir pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“, kuri skirta investuoti į įrenginius ar technologijas ir taip diegti švaresnės gamybos inovacijas. Kvietimą teikti paraiškas pagal „Eco-inovacijos LT+“ planuojama skelbti 2020 metų pirmąjį ketvirtį.


Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location