Gegužės 19 d.

Paskelbtas „EUREKA“ kvietimas: laukiama tarptautinių mokslo-verslo projektų

2019-05-03 10:21 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) laukia naujų bendrų mokslo ir verslo projektų. Paskelbtas ES kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“, kurio biudžetas –  apie 2,5 mln. eurų. Priemonė finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis iš ES fondų.

Ši priemonė skirta finansuoti į rinką orientuotų mokslo-verslo MTEP projektų įgyvendinimą pagal tarptautinį  „Eureka“ programos valstybių narių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bendradarbiavimo tinklą.

„Lietuvai būtina stiprinti mokslo ir verslo gebėjimus vykdyti tarptautinio lygio taikomuosius tyrimus. EUREKA programa savo esme skatina inovacijų kūrimą atviru partnerystės principu, idėjų ir žinių judėjimą“, teigia MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vedėjas Mantas Biekša.

Paraiškas gali teikti Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, o galimi partneriai tiek privatūs juridiniai asmenys, kurių dalyvavimas būtinas, tiek mokslo ir studijų institucijos.

Projektai turėtų būtų tarptautiniai, tai yra turi būti pasirinktas bent 1 tarptautinis partneris iš Europos Sąjungos valstybių. Tai gali būt tiek užsienio įmonė, tiek mokslo ir studijų institucija. Projektai gali būti inicijuojami pagal 6 Sumanios specializacijos sritis: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; transportas, logistika, informacinės ir ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Didžiausia vienam projektui skiriama lėšų suma yra 300 tūkst. eurų.

Pirmajam etapui paraiškos teikiamos iki 2019 m. rugpjūčio 26 d., o antrasis etapas – iki 2019 m. lapkričio 11 d.

Lietuva yra įgyvendinusi daugiau nei 100 EUREKA projektų nuo 1999 metų. Lietuva daugiausiai bendradarbiauja su šiomis šalimis: Suomija, Lenkija, Belgija.  Šiuo metu yra atviras jungtinis kvietimas teikti paraiškas su viena iš pažangiausių Europos inovacijų valstybių – Austrija.

Plačiau apie kvietimą teikti paraiškas.

Lietuvos-Austrijos kvietimas teikti paraiškas EUREKA programoje.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location