Vasario 01 d.

Pasirašyta Baltijos inovacijų fondo II sutartis: planuojamos daugiau nei 300 mln. eurų investicijos į Baltijos šalių MVĮ

2019-08-08 14:02 Dalintis:

Baltijos inovacijų fondo iniciatyvos tęstinumas užtikrintas Baltijos inovacijų fondo II sutartimi, kurią pasirašė Europos investicijų fondas (EIF) ir trys Baltijos šalys.

Per ateinančius penkerius metus Baltijos inovacijų fondas II (156 mln. EUR) ketina investuoti į privataus ir rizikos kapitalo fondus, kurių veikla orientuota į Baltijos šalis. Tokiu būdu siekiama paskatinti tolesnes privataus kapitalo investicijas į mažas ir vidutines įmones (MVĮ), taip kartu prisidedant prie regiono plėtros.

Trys nacionalinės plėtros įstaigos – „KredEx“ (Estija), „Altum“ (Latvija) ir „Invega“ (Lietuva) – kiekviena įsipareigojo investuoti į Baltijos inovacijų fondą II po 26 mln. EUR, papildomus 78 mln. EUR skirs EIF. Be to, atrinktiems fondų valdytojams bus pavesta pritraukti privačių investuotojų, su kurių indėliu galimų investicijų į Baltijos šalių įmones suma išaugs iki daugiau nei 300 mln. EUR.

Europos investicijų fondo vadovas Pier Luigi Gilibert: „Baltijos inovacijų fondas yra puikus pavyzdys, kaip bendradarbiavimas tarp trijų Baltijos šalių gali turėti reikšmingos įtakos Baltijos rizikos kapitalo rinkai. Įgyvendinus BIF iniciatyvą, investicijoms į vietos įmones pritraukta daugiau nei 435 mln. EUR. Didžiuojamės, kad šis rizikos kapitalas pritraukė ir vietos pensijų fondus, kurie aktyviau įsilieja į vietos ekosistemą. Tolesnė partnerystė įgyvendinant Baltijos inovacijų fondo II iniciatyvą prisidės prie Baltijos šalių rizikos kapitalo rinkos plėtros ir ilgalaikio tvarumo.“

„KredEx“ vadovas Lehar Kütt: „Pirmasis Baltijos  inovacijų fondas puikiai iliustruoja, kaip, apjungusios jėgas, trys Baltijos šalys sugebėjo nedideles rizikos kapitalo rinkas padaryti patrauklesnes investuotojams ir atverti papildomas finansavimo galimybes įmonėms. Baltijos inovacijų fondo II iniciatyva padės tęsti teigiamą vietos rizikos kapitalo rinkų plėtrą ir neabejotinai reikšmingai prisidės prie Baltijos MVĮ augimo ir tuo pat metu tolesnio ekonomikos augimo regione.“

„Altum“ valdybos narys Juris Vaskāns: „Baltijos inovacijų fondas II taps tuo reikšmingu katalizatoriumi, padidinsiančiu privataus ir rizikos kapitalo prieinamumą Baltijos šalių įmonėms. Šiuo metu privataus kapitalo investicijų ir BVP santykis Baltijos šalyse gerokai atsilieka nuo Europos vidurkio. Dėl šios priežasties matome didelį potencialą, kad padidės BIF II kapitalo įplaukų, kurios vien Latvijoje sudarys iki 100 mln. EUR. BIF II investicijos daugiausia bus orientuotos į stabilaus augimo stadijos įmones, tokiu būdu puikiai papildydamos esamus „Altum“ rizikos kapitalo fondus, kurių investicinis kapitalas yra investuojamas į įmones įvairiose augimo stadijose – nuo priešankstyvosios iki augimo“.

LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius: „Baltijos inovacijų fondas yra puikus pavyzdys, kaip trijų mažų Baltijos valstybių bendradarbiavimas gali būti itin patrauklus investuotojams. Tikiu, kad Baltijos inovacijų fondas II atvers ne tik daugiau galimybių verslo plėtrai, bet ir sustiprins rizikos kapitalo rinką Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“.

„Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas: „Labai svarbu užtikrinti prieigą prie privataus kapitalo investicijų vietinėms įmonėms nesvarbu, kurioje augimo stadijoje jos būtų. Ne ką mažiau svarbu yra pritraukti ir didesnius rinkos žaidėjus bei institucinius investuotojus, pasirengusius investuoti Baltijos šalyse. Baltijos inovacijų fondas turėjo galimybes tą padaryti, todėl pasibaigus Baltijos inovacijų fondo investavimo laikotarpiui, užtikrinti jo veiklos tęstinumą įgyvendinant Baltijos inovacijų fondo II iniciatyvą yra tiesiog būtina“.

Baltijos inovacijų fondo II investicinis kapitalas bus investuojamas į EIF atrinktus rizikos kapitalo fondus. Kiekvienas fondo valdytojas privalės pritraukti bent lygiavertį finansavimą iš privačių investuotojų, leisiantį padvigubinti fondo investicinį kapitalą.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location