Liepos 23 d.

Paryžiuje su įmone „Rheinmetall“ aptartos amunicijos gamyklos projekto detalės

2024-06-19 11:43 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina Paryžiuje susitiko su Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ vadovybe ir aptarė tolimesnius veiksmus dėl Lietuvoje planuojamos statyti amunicijos gamyklos. Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerija su vokiečių įmone pasirašė sutartį ir šiam projektui buvo suteiktas stambaus projekto statusas.

„Vokiečių gynybos pramonės milžinės atėjimas į Lietuvą yra itin svarbus tiek nacionalinio saugumo, tiek ekonominiu aspektu. Pasirašyta sutartis su „Rheinmetall“ jau duoda rezultatų – Lietuva pradėjo domėtis ir kitos didžiosios vokiečių ir užsienio įmonės. Susitikimo metu aptarėme tolimesnius veiksmus ir sieksime, kad visi procesai vyktų kuo sklandžiau ir greičiau“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.

Planuojama, kad investicijos į amunicijos gamyklą sieks daugiau kaip 180 mln. eurų ir bus sukurta daugiau kaip 150 darbo vietų. Gamykla per metus pagamins tūkstančius šaudmenų, kurių dalis bus skirta ir Lietuvos kariuomenės poreikiams.

Vizito Paryžiuje metu viceministrė E. Kuročkina taip pat atidarė nacionalinį stendą vienoje didžiausių gynybos ir saugumo parodų „Eurosatory 2024“. Parodoje pristatomas augantis Lietuvos gynybos pramonės sektorius bei inovatyvių lietuvių įmonių sukurti gynybos sprendimai ir technologijos. Šiemet nacionaliniame stende dalyvauja 13 lietuvių įmonių, tarp jų – „Brolis Semiconductors“, „NT Service“ ir kitos. Parodos metu viceministrė susitiko ir su kitų pasaulinių gynybos ir saugumo srityje veikiančių įmonių atstovais ir pristatė Lietuvos investicinę aplinką.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šiemet Seimas pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais sudaromos palankesnės sąlygos plėtoti stambius projektus, tarp jų – gynybos pramonės. Pakeitimais supaprastintos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip sudaromos sąlygos gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location