Lapkričio 28 d.

#PanevėžysJungiasi: Metalistas LT ir Lietuvos inovacijų centras skiria papildomas stipendijas Panevėžio studentams

2022-09-27 12:20 Dalintis:

Panevėžio plėtros agentūra šiais metais pirmą kartą surengė miesto bendradarbiavimo jungčių apdovanojimus „#PanevėžysJungiasi“. Jų metu buvo apdovanotos reikšmingiausios metų iniciatyvos bendradarbiavimui apjungusios skirtingus miesto sektorius. Ypatingo dėmesio sulaukė įmonės METALISTAS LT ir KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto bendradarbiavimo iniciatyva – 400 eurų stipendijos studentams – paskatinusi apdovanojimų partnerius prisidėti prie iniciatyvos ir padidinti Panevėžio studentams teikiamų stipendijų skaičių.

Įkvepianti iniciatyva

METALISTAS LT teikia mecenato stipendijas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) studentams ir taip prisideda prie studentų motyvavimo siekti geresnių rezultatų. 400 eurų stipendija už  geriausius studijų ir mokslo pasiekimus skiriama technologinių II-osios pakopos studijų programų ,,Transporto  priemonių inžinerija“ ir „Valdymo technologijos“ studentui, kurį konkurso būdu atrenka stipendijų skyrimo komisija, remdamasi nustatytais kriterijais, ir tam pritaria METALISTAS LT UAB ekspertai. 

Įkvėptas šio bendradarbiavimo tarp verslo ir švietimo įstaigos, apdovanojimų „#PanevėžysJungiasi“ partneris Lietuvos inovacijų centras (LIC) nusprendė padėti šią iniciatyvą išplėsti ir pridėti dar vieną 400 eurų stipendiją.

„Mes Lietuvos inovacijų centre žinome – nei naujos žinios, nei naujos technologijos neatsiranda be bendruomenės ir jos sutelktų jėgų. Jau ne vienerius metus intensyviai dirbame Panevėžyje, matome, jog čia telkiasi gyva bendruomenė, kurią suvieniję jėgas kuria ir čia veikiantys verslai. Vienas jų – METALISTAS LT UAB. Jų parodyta lyderystė yra gerai matoma ir norime dar kartą pabrėžti, jog tokios iniciatyvos yra vertinamos ir itin svarbios stiprinant ne tik Panevėžio miestą, bet ir kuriant visą šalies verslo ekosistemą“, – teigia LIC Inovacijų analizės ir politikos departamento vadovė Giedrė Ramanauskienė.

Trigubinama paskata

Negana to, kad LIC įsteigė papildomą stipendiją KTU PTVF studentams, ateinančiais metais METALISTAS LT UAB savo jau skiriamą stipendiją padvigubins, tad viso bus skiriamos net trys stipendijos po 400 eurų.

„Bendras verslo ir mokslo veikimas yra mūsų visų bendra ateitis. Švietimo sistema yra darbo rinkos kertinis pagrindas, nuo kurios priklauso tolimesnis valstybės ekonomikos augimas. Mažos ir gamtinių išteklių neturinčios Lietuvos didžiausias turtas yra jos žmonės, todėl mokslo kokybė turi būti didžiausias prioritetas, – teigia įmonės METALISTAS LT UAB generalinė direktorė Rasa Gudienė. –Verslas šiuo metu išgyvena įvairių iššūkių etapą, tačiau tai nenukreipia mūsų dėmesio nuo švietimo klausimų, priešingai – tik dar labiau skatina stiprinti ir plėtoti mūsų bendrą veikimą. Sinergija tarp mokslo ir verslo reikalinga kuriant pridėtinę vertę šalies ekonomikai – kuriant produktus ir kartu išeinant į užsienio rinkas. Tikimės, kad tai prasmingo ir reikalingo bendradarbiavimo pradžia“

KTU PTVF dekanės, profesorės Daivos Žostautienės teigimu, universiteto misija yra vykdyti šiuolaikiškas universitetines studijas ir kurti technologijų bei verslo sanglauda paremtas mokslo žinias, skatinančias Šiaurės rytų Lietuvos regiono plėtrą. Tad bendradarbiavimas su verslu – neatsiejama universiteto  veiklos dalis.

„Esame tam, kad ugdytume ir suteiktume reikalingų kompetencijų žmonėms, kurias jie galėtų panaudoti savo darbe. Iš esmės rengiant reikalingus specialistus verslui būtina sąlyga yra švietimo, verslo ir savivaldos institucijų sutarimas dėl bendro tikslo – ugdyti  išsilavinusią, konkurencingą Aukštaitijos regiono bendruomenę“, – teigia D. Žostautienė.

Inžinerines studijas baigusių studentų stygius jaučiamas ne tik Aukštaitijos regione, tad verslo dėmesys ir įsitraukimas į aukštosios mokyklos studijų procesus mecenatų stipendijų skyrimas universitetui ir jo studentams yra labai svarbūs.

„Tokia finansinė paskata – tai žinutė jaunimui, kad verslas pasiruošęs prisidėti ugdant jiems reikalingus specialistus ir investuoti į juos, skiriant stipendijas bei motyvuojant siekti kuo geresnių studijų rezultatų. Esame dėkingi ir džiaugiamės, kad verslas padeda universitetui sukurti tokią aplinką, kurioje studentas teorines žinias patikrina praktiškai, gilindamasis į verslo pasiūlytus iššūkius, ieškodamas šių realių iššūkių sprendimų bei atlikdamas profesinės praktikos užduotis“, – sako dekanė.

#PanevėžysJungiasi“ apdovanojimai yra Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamo verslo plėtros sąlygų gerinimo projekto „Sujungti Panevėžį: bendradarbiavimo stiprinimas gerinant Panevėžio verslo aplinką“ dalis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location