Birželio 13 d.

Panevėžio laukia ypatingas pirmas spalio savaitgalis – atsivers gamybos įmonės, vyks ekskursijos ir kultūros renginiai

2023-10-05 11:40 Dalintis:

Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ pirmą kartą miesto istorijoje organizuoja dviejų dienų renginį ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS. Spalio 6–7 dienomis savo gamybos užkulisius atvers net 11 gamybos įmonių. Miesto gyventojai ir svečiai jau gali registruotis į specialiai šiam renginiui parengtas nemokamas ekskursijas, kuriose susipažins su įmonių kuriamais produktais ir jiems reikalingais pažangiais sprendimais. Susidomėję galės aplankyti ir pramonės istorija pulsuojančias erdves, kuriose vyks pasivaikščiojimai „Ekrano“ fenomenas“ ir „Panevėžio pramonės milžinai“. Pirmą kartą baigiamoji renginio šventė su koncertu ir vaizdo instaliacija vyks taip pat ypatingoje vietoje – Aukštaitijos siaurojo geležinkelio traukinių depe.

Kokios įmonės dalyvaus ir ko tikėtis ekskursijose?

Spalio pirmąją savaitę vyksiančiame renginyje ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS atsivers net 11 Panevėžio pramonės įmonių. Kiekviena specialiai šiam įvykiui parengė įtraukias ekskursijas, kurias ves patys darbuotojai. Jie papasakos įmonių istoriją, parodys produktų gamybos procesus, įrenginius ir laboratorijas. Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė sako, kad įsitraukimas ir noras prisidėti prie tokio renginio, džiugino nuo pat pradžių.

„Panevėžio gamybos įmonės labai noriai priėmė iniciatyvos idėją, tarėsi dėl ekskursijų, kad jos būtų kuo įdomesnės miesto gyventojams ir svečiams. Džiugu, kad visi susidomėję galės susipažinti ne tik su Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje pripažintomis įmonėmis, pamatyti, kaip gaminami į kosmosą galintys keliauti skanėstai, ekstremalioms oro sąlygoms pritaikyta apranga, daugiau nei šimtmetį skaičiuojantis alus, kokia yra modernių įspūdingo dydžio inžinerinių objektų gamyba ir daug kitų įdomybių“, – dalijasi M. Miniotaitė.

Agentūros direktorė primena, kad Panevėžys nuo seno garsėja kaip pramonės miestas, todėl šis renginys skirtas visuomenei atskleisti, kaip gali susijungti pramonės tradicijos ir šiuolaikinės, modernios ir dabar miesto istorijoje įspaudą paliekančios Panevėžio įmonės.

Per dvi dienas – net 59 ekskursijos

Per dvi dienas Panevėžyje įvyks 59 ekskursijos, į kurias galės registruotis beveik 1000 žmonių. Dalyvių sąraše yra 120 veiklos metų skaičiuojanti „Kalnapilio-Tauro grupė“, kuri pristatys daryklos istoriją ir parodys visą produkcijos virimo kelią nuo grūdo iki išpilstymo į tarą. Plačiausią šaltyje šaldytų produktų asortimentą pasaulyje siūlanti „Geld Baltic“ (dar kitaip žinoma kaip „Supergarden“ prekių ženklas) taip pat prisijungė prie renginio ir ekskursijų metu supažindins su liofilizacija, į kosmosą galinčiais keliauti gaminiais ir jų savybėmis.

Regioninė šilumos, karšto vandens ir elektros energijos gamybos ir tiekimo įmonė „Panevėžio energija“ papasakos, kaip sukuria šilumos energiją ir kaip ji atkeliauja į gyventojų namus. O Panevėžio miestui ir aplinkiniams rajonams vandenį tiekianti bendrovė „Aukštaitijos vandenys“ pristatys, kaip paruošiamas požeminis vanduo ir kaip jis atiteka iki namų. Be to, dalyviai bus kviečiami aplankyti ir neeilinę erdvę – požeminį vandens rezervuarą, kuriame vyksta prancūzų menininko Dan Hermout paroda „Vandens veidas“.

Svečių lauks ir vienas seniausių Norvegijos tekstilės prekių ženklų „Devold“, kuris Panevėžyje įkurtoje gamykloje gamina merino vilnos drabužius, skirtus aktyviam laisvalaikiui ir darbui. Ekskursijose įmonė supažindins su merino vilnos ypatumais ir tekstilės gamyba. Baltijos šalyse pirmaujanti polimerinių maisto produktų pakuočių su fleksografine spauda pakuoti gamintoja „IOCO Packaging“ parodys, kaip ji gamina pakuotę, parenka spalvas ir užtikrina spaudos kokybę. Buitinę ir komercinę šildymo įrangą gaminanti bendrovė „Adax“ pristatys, kaip kuriami elektriniai šildytuvai ir jų sudedamosios dalys. Vokietijos koncerno dukterinė įmonė „Schmitz Cargobull Baltic“, viena iš puspriekabių ir priekabų gamybos Europoje lyderių, papasakos apie modernios gamyklos procesus, technologijas, pristatys naujus gaminius, varomus elektriniais ir dujiniais varikliais.

Į savo gamybos užkulisius kviečia šeimos verslas, vienas didžiausių grunto, glaisto, dažų ir tinko gamintojas IGIS, kuris papasakos glaisto ir dažų kelią nuo laboratorijos iki namų sienų. Elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei gaminanti HARJU ELEKTER aprodys metalo ir elektrotechninių įrenginių surinkimo cechų darbą, Mokymų akademiją ir pristatys pirmojo pasaulyje elektra varomo autonominio laivo „Yara Birkeland“ projekto įdomybes. Registruotis į ekskursijas kviečia ir metalo apdirbimo paslaugų įmonė „Jutrix“, kuri supažindins su štampavimo, gilaus tempimo ir lenkimo presais, profiliavimo ir vibrogaltavimo įrenginiais.

Įmonių „Devold“, „IOCO Packaging“, „Adax“ ir „Schmitz Cargobull Baltic“ organizuojamos ekskursijos pritaikytos žmonėms, turintiems judėjimo negalią.

Informaciją apie ekskursijas galite rasti paspaudę šią nuorodą. Dalyvių skaičius ribotas, papildomą registraciją planuojama skelbti spalio 2 d.

Kultūros renginiai pramoniniuose rajonuose

ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS bus praturtintas ir papildomais kultūros renginiais, vyksiančiais pramoniniuose Panevėžio rajonuose.

Jau trečią kartą Panevėžio plėtros agentūra suteiks galimybę dalyvauti ekskursijoje „Panevėžio pramonės milžinai“, kurią veda „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas. Dalyviai su šiuo neįprastų istorijų medžiotoju leisis į 5 km ilgio maršrutą ir tyrinės miesto industrinį paveldą. Pasivaikščiojimo metu atskleidžiamos įdomiausias istorinės detalės apie visos Lietuvos istoriją keitusias gamyklas ir fabrikus nuo XIX a. iki nūdienos.

Abi savaitgalio dienas bus galimybė dalyvauti ir Panevėžio patrioto, kultūros puoselėtojo Amando Mikulėno vedamoje ekskursijoje „Ekrano“ fenomenas“. Buvusios gamyklos teritorijoje jis papasakos, kaip „Ekrano“ atsiradimas keitė miesto gyvenimą, kokias istorijas mena buvę darbuotojai ir kas dabar vyksta šioje teritorijoje.

Savaitgalį vainikuos renginys Aukštaitijos siaurojo geležinkelio traukinių depe

Nors ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIS šiemet vyks pirmą kartą, jau galvojama jį organizuoti ir kitąmet. Todėl šeštadienį nuo 18 val. laukia ne renginio uždarymas, o visus įspūdžius sujungianti šventė „ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIO stotelė: palydėtuvės“. Ji vyks neeilinėje pramoninėje erdvėje – Aukštaitijos siaurojo geležinkelio traukinių depe. Dalyviai savaitgalio įspūdžius čia užtvirtins neatsitiktinai, nes be Aukštaitijos siaurojo geležinkelio istorinė Panevėžio pramonė nebūtų taip išaugusi. Juk geležinkelio bėgiais įmones pasiekdavo žaliavos, kurios jų rankose virsdavo į gaminius ir tais pačiais keliais pasiekdavo platųjį pasaulį. Taigi renginys šioje erdvėje – istorijos ir dabarties simbolis.

Čia miesto gyventojus ir svečius pasitiks šio miesto kultūros puoselėtojai. Interaktyvią vaizdo instaliaciją kurs panevėžietis, jau tradiciniu tapusio Panevėžyje vykstančio muzikos ir meno festivalio „Iškrovos“ organizatorius Pauliaus Šaparnis. Prie jos rezultato galės prisidėti kiekvienas renginio lankytojas.

Specialiai šiam renginiui Panevėžio muzikinio teatro styginio kvarteto grojamus kūrinius atmosferiniais garso įrašais ir elektroninės muzikos skambesiais apgaubs plataus spektro menininkas panevėžietis Mantas Varnas.

Renginyje gros grupė DDL PLK (Dideli Plaukai). 2011 metais susikūrusios panevėžiečių komandos tikslas – kuo daugiau žmonių paliesti savo muzika. Neapsiribojantys vienu muzikos žanru ir instrumentais panevėžiečiai eksperimentuodami sukuria itin gyvus, nenuspėjamus bei unikalius pasirodymus.

„Smagu, kad vos paskleidę žinią apie artėjantį renginį sulaukėme ne tik Panevėžio miesto gyventojų, bet ir svečių iš kitų miestų susidomėjimo, aktyvaus noro dalyvauti. Bus tikrai labai įdomus, žinių ir kultūros renginių kupinas savaitgalis, tad kalbinkite šeimos narius, draugus registruotis į ekskursijas ir pasinaudoti unikalia galimybe patekti ten, kur dar niekada nebuvote. Labai laukiame Jūsų Panevėžyje“, – kviečia renginį organizuojančios agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė M. Miniotaitė.

ATVIROS PRAMONĖS SAVAITGALIO rėmėjai: Panevėžio laisvoji ekonominė zona, „Arginta Engineering“, reklamos gamybos agentūra „Spalvota reklama“. Informaciniai partneriai: 15min.lt, jp.lt, „Sekundė“. Renginį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.

Šaltinis: Panevėžys NOW

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location