Balandžio 19 d.

Panaudotų padangų problemą siūlo spręsti skaidriai

2020-02-10 17:00 Dalintis:

Uždaroji akcinė bendrovė „Raguvilė“, skaičiuojanti 17-a savo darbo metų, veiklą vykdo visoje Lietuvoje, ir yra žinoma kaip patikima komunalinių paslaugų teikėja. Šiandien viena „Raguvilės“ verslo krypčių yra gamtotvarkiniai projektai. Per sezoną bendrovė atlieka gamtotvarkinius, priešgaisrinius darbus 150 ha plote Kuršių nerijoje, tai pat – apie 200 ha apleistų teritorijų, griovių, pievų, šalikelių ir panašiai kitose vietovėse. „Tai yra dideli plotai, – neabejojo UAB „Raguvilė“ direktorius Virginijus Brazauskas. – Daug dirbame, prižiūrėdami teritorijas po elektros linijomis, pjauname, valome, genime medžius, taip užtikrindami vartotojams nenutrūkstamą elektros tiekimą, atliekame kitus gamtosaugai svarbius darbus.“

Be šių paslaugų ir be to, kad įmonė gamina biokurą, „Raguvilė“ teikia ir kitokias komunalines paslaugas: vasarą vakuuminiu būdu šluoja gatves, šienauja teritorijas, žiemą – barsto druską. Anot bendrovės vadovo, šiai dienai įmonė prižiūri 120 ha kelių bei viešųjų teritorijų, erdvių ir pėsčiųjų takų ne tik Žemaitijos, bet ir kituose šalies regionuose.

„Atėjo laikas plėsti verslą, kurį numatome vystyti žiedinės ekonomikos principu, ką darėme nuo pat savo veiklos pradžios“, – tikino V. Brazauskas.

Jo pastebėjimu, žiedinė ekonomika neabejotinai teikia naudą aplinkai ir žmonių gerovei. Kasmet Europos Sąjungoje susidaro apie 2,5 mln. tonų atliekų, todėl ir Europos Parlamentas skatina verslą pereiti nuo linijinės prie žiedinės ekonomikos, kurios esminis bruožas – sumažinti atliekų kiekį ir išteklių naudojimą pažangiu produktų projektavimu, pakartotiniu produktų naudojimu, perdirbimu, darniu vartojimu ir naujoviško verslo modeliais.

„Norėdami išsaugoti gamtą ir turėti švarią aplinką, mes turime atsisakyti principo „imk–gamink–išmesk“ ir pereiti prie suvokimo, kad vis dėlto pagrindinių žaliavų tiekimas yra ribotas, kad jų gavyba ir naudojimas turi didelį poveikį aplinkai – tai didina energijos suvartojimą ir išmetamą anglies dvideginio kiekį, todėl protingesnis išteklių naudojimas galėtų šiuos skaičius sumažinti“, – kalbėjo UAB „Raguvilė“ direktorius, akcentuodamas, kad atliekų prevencija, pakartotinis atliekų naudojimas ir panašios priemonės padeda ne tik sutaupyti, bet ir sumažinti šiltnamio efektą, kas šiuo metu yra ypač aktualu.

„Kadangi mūsų įmonės veikla tiesiogiai yra susijusi su komunalinių atliekų tvarkymu, pastebime, kad viena didžiausių šio laikmečio aktualijų – neišspręsta naudotų padangų problema. Bešeimininkės padangos guli prie konteinerių, miškuose ir pamiškėse, neprižiūrėtose teritorijose. Tokia panaudotų, bet nesutvarkytų padangų gausa pamėtėjo mintį, kad Vakarų Lietuvoje reikia stiprios inovatyvios draugiškos aplinkai įmonės, kuri perdirbtų tas apdangas ir sukurtų naują produktą“, – kalbėjo V. Brazauskas, kurio įsitikinimu, tokia gamykla suteiktų vartotojams galimybę įsigyti daugiau patvarių ir pažangių produktų, kurie pagerintų gyvenimo kokybę ir ilgainiui leistų sutaupyti pinigų.

Iš panaudotų padangų gaminamų naujų produktų spektras – labai platus, pradedant nuo gumos sniegui keliuose valyti ir baigiant buityje naudojamais kilimėliais.

„Be abejo, reikia atrasti vis kažką naujo, kad būtum įdomus rinkai, ir mes jau esame apgalvoję produktus, kuriuos galėtume gaminti kitoje naujoje gamykloje“, – teigė pašnekovas.

Įgyvendinti savo sumanymą bendrovė „Raguvilė“ pradėjo nuo sklypo paieškos ir jį surado Dumpių kaime Klaipėdos rajone. Sklypas parinktas taip, kad atitiktų ūkinei-komercinei veiklai keliamus reikalavimus, o planuojant įmonės strategiją, veiklą, plėtrą, buvo parengti ir atitinkamoms institucijoms pateikti įvertinti visi būtini dokumentai.

„Savo naująją veiklą pradedame ne tik nuo būtiniausių dokumentų rengimo, bet ir viešumo – norime projektą pristatyti visuomenei, bendruomenėms, politikams. Sakome, kad verslas nori ateiti dirbti ir pristato gražų, šiuolaikišką objektą – juk visi suprantame, kad išmetamos padangos turi būti surinktos ir kad jos turi būti perdirbamos“, – kalbėjo bendrovės „Raguvilė“ vadovas.

Jis supranta, kad lengva nebus – šiuo metu aplinkosauginės temos yra jautrios, sulaukia padidinto visuomenės dėmesio: „Todėl ir norime bendrauti, kalbėtis, būti atviri visuomenei, kad kartu nuspręstume, ką reikia ir ką galėtume tobulinti, kad būtų užkirstas kelias gaisrams, ekologinėms katastrofoms. Akcentuoju, kad mano vadovaujama įmonė nori skaidraus ir gražaus verslo.“

V. Brazauskas įsitikinęs, kad į bešeimininkių padangų problemą visiems reikia žiūrėti socialiai atsakingai ir padėti išspręsti šią situaciją. „Ir jeigu verslas pasirengęs tą problemą išspręsti, vadinasi, jį reikia palaikyti“, – kalbėjo verslininkas, atkreipęs dėmesį į padangų perpildytas aikšteles, į autoservisų savininkų susirūpinimą, kur tas padangas dėti.

„Mes problemą siūlome spręsti skaidriai – panaudojant šiuolaikines technologijas perdirbti atliekas – šiuo atveju panaudotas padangas – ir paruošti žaliavą naujiems produktams gaminti, – teigė V. Brazauskas ir paaiškino motyvą kurtis Klaipėdos regione: – Mums labai svarbi logistika, kurią sukuria uostamiestis, ir tai yra vienas svarbesnių kriterijų. Tokiai veiklai sklypų ir vietovių šiame regione – trūkumas, ir visi suprantame, kad mieste, miesto ribose ji – negalima ir yra labai jautri tema.“

Bendrovė „Raguvilė“ į padangų perdirbimo gamyklą planuoja investuoti 2 mln. Eur ir sukurti iki 20 darbo vietų.


Šaltinis: Vakarų Ekspresas 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location