Balandžio 21 d.

Užsienio investuotojams – kvietimas kurti inovacijas Lietuvoje

2019-08-23 12:45 Dalintis:

Lietuvos verslo paramos agentūra kartu su Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia užsienio investuotojus teikti paraiškas pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonę „Smart FDI“ ir kurti naujus inovatyvius produktus ar paslaugas, projektų metu įgyvendinant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, įsigyjant reikalingą MTEP įrangą, sukuriant infrastruktūrą bei vystant veiklas, susijusias su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu.

Projektai gali būti vystomi paslaugų arba gamybos sektoriuje, vienoje iš šių veiklos krypčių: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; sumanusis, netaršus ir integruotas transportas; informacinės ir ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.

Tinkamu pareiškėju yra laikomas užsienio investuotojas (įmonė), taip pat užsienio investuotojo įsteigta įmonė arba filialas, iki šiol nevykdęs MTEP veiklų Lietuvoje, kurio metinės pajamos per paskutinius 3 finansinius metus yra ne mažesnės nei prašoma finansavimo suma.

Planuojama, kad, sėkmingai įgyvendinus priemonės „Smart FDI“ projektus, ženkliai padidės užsienio investicijų apimtis, bus sukurta daugiau ilgalaikių darbo vietų, taip pat inovatyvių gaminių ar paslaugų prototipų, kurie ilgainiui atsiras rinkoje. Pareiškėjams ir projektų vykdytojams taip pat keliamas tikslas užmegzti glaudesnius ryšius su tyrimų institucijomis ir taip prisidėti prie efektyvesnės verslo ir mokslo bendradarbystės Lietuvoje.

Šio kvietimo priemonės bendras biudžetas sudaro 15,1 mln. Eur, o galima vieno projekto finansavimo suma ir ES investicijų dalis priklauso nuo planuojamos veiklos ir įmonės dydžio: MTEP veiklai vykdyti užsienio investuotojai gali tikėtis iki 3 mln. Eur ir 50-80 proc. ES dalies, MTEP infrastruktūros įsigijimui – iki 6,5 mln. Eur ir 25-45 proc. ES dalies, procesų ir organizacinių inovacijų diegimui – iki 500 tūkst. Eur ir 15-50 proc. ES dalies.

Nuo 2017 m. pagal priemonę „Smart FDI“ yra įgyvendinami 8 projektai, kurių bendra vertė sudaro 22 mln. Eur. Užsienio investuotojai kuria optinių ir radaro jutiklių sistemą, kuri užtikrins pastovų objektų stebėjimą realiu laiku ir lauko sąlygomis, žmogaus elgsenos prognozavimo technologijas, autonominio vairavimo sistemą (platformą) ir kitus inovatyvius prototipus.

Paraiškos nuo 2019 m. rugpjūčio 21 d. iki 2020 m. rugsėjo 30 d. priimamos Lietuvos verslo paramos agentūroje, daugiau informacijos - čia.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location