-
Aktualijos
4927
-
Partnerių paieška
1184
-
Sėkmės istorijos
543
Pagyvenusių žmonių daugėja sparčiau nei jiems gyvenimą palengvinančių sprendimų
Lietuvos visuomenė sensta. Šiuo metu kas penktas Lietuvos gyventojas yra pagyvenęs žmogus. Prognozuojama, kad 2040 jau kas trečias šalies gyventojas priklausys senjorų grupei. Neigiamai visuomenės senėjimo tendencijai išliekant, kyla klausimas, kiek ir kaip Lietuvos verslas sugebės prisitaikyti prie kintančių vartotojų ir jų poreikių.
Nors vyresnio amžiaus žmonių perkamoji galia Lietuvoje tikrai nėra tokia gera kaip kai kuriose Vakarų Europos valstybėse, tačiau jau ir mūsų senjorai ar jų artimieji gali leisti kokybiškesnius sprendimus ar produktus, palengvinančius pagyvenusių žmonių buitį ir kasdienybę. Taip, inovacijos vyresniajai kartai vis dar skamba baugiai ir nepatikliai, tačiau daugėja žmonių, kurie sutinka įsileisti inovacijas į savo gyvenimą, kad tik kuo ilgiau galėtų išlikti savarankiški ir gyventi savo namuose, o ne senelių priežiūros įstaigose.
Vis dėlto, nors pagyvenę žmonės galėtų sau leisti ir įsileisti inovacijos, kol kas jų pasiūla nėra labai plati. Dažniausiai rinkoje galima aptikti įvairias elektronines apyrankes, kurios leidžia nustatyti asmens buvimo vietą ar stebėti esminių gyvybės funkcijų rodiklius, taip pat galima įsigyti automatizuotus įvairius buities prietaisus, modernesnę medicininę įrangą, tačiau iš esmės trūksta sisteminio požiūrio į pagyvenusių asmenų poreikius atitinkančių prekių ir paslaugų rinką, kitaip dar vadinamą sidabrine ekonomika.
Atsižvelgdamas į tai Lietuvos inovacijų centras prisijungė prie sidabrinės ekonomikos augimą skatinančios tarptautinės iniciatyvos OSIRIS, kuri ieško naujų verslo nišų, skatina naujų produktų ir paslaugų plėtrą bei remia inovacijų diegimą. Šiomis veiklomis siekiama prisidėti prie senyvo amžiaus žmonių poreikių realizavimo bei visuomenės senėjimo problemų sprendimo. Lietuvos inovacijų centras taip pat siekia tobulinti inovacijų politikos formuotojų ir įgyvendintojų gebėjimus atliepti senėjančios visuomenės problemas bei sudaryti tinkamas sąlygas inovacijų plėtrai. Iniciatyva įgyvendinama pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo Interreg Baltijos jūros regiono programą, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras