Balandžio 20 d.

„Optogamos“ lazeriai – ir pramonei, ir žmogui

2021-08-13 14:50 Dalintis:

Unikalius ir individualius lazerių gaminius kurianti aukštųjų technologijų bendrovė „Optogama“ – keturių su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) projektų partnerė, netrukus pateiks rinkai pasaulyje analogų neturinčius gaminius.

Jie kuriami ES investicijomis iš dalies finansuojant projektą „RANGER“ lazeriai ir atstumų matavimo sistemos automobilių pramonei“ pagal LVPA administruojamą priemonę „Eksperimentas“.

Šiuo „Optogamos“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektu kuriami du nauji RANGER produktai - mažos impulso energijos ir didelio pasikartojimo dažnio lazerio ir autonominio vairavimo sistemoms skirto akiai saugaus kompaktiško lidaro prototipai.

„Šiuo metu pasaulyje smarkiai augant automatizuotų transporto priemonių gamybai, didėja poreikis pažengusioms vairuotojo pagalbinėms sistemoms. Būtent tiems poreikiams tenkinti ir pritaikytos mūsų kuriamos sistemos. Pradėjus projektą, analizė parodė, kad identiškų produktų mūsų naujai kuriamiems pasaulio rinkoje nėra“, − pabrėžia „Optogamos“ vadovas Tadas Lipinskas.

Tai – ne pirmas originalių produktų kūrimo „Optogamos“ projektas, iš dalies finansuotas ES investicijomis. Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ bendrovė sukūrė naujus unikalius inovatyvių produktų prototipus „Kaukas“. Tai – kompaktiški, akiai saugūs lazerių produktai, naudojami tiek metalų atliekų rūšiavimo, tiek lazerinio atstumų matavimo atvirose erdvėse, tiek ir gyvybės mokslų srityse.

Parodos - efektyvu

Pasak T. Lipinsko, bendrovė orientuojasi daugiausiai į užsienio rinkas, tam padėjo vienas anksčiau vykdytas ir kitas dabar vykdomas eksporto skatinimo projektas pagal priemonę „Naujos galimybės LT“.

„Mes dalyvaujame didžiausiose parodose JAV, Azijoje ir ES, jos labai stipriai prisideda prie mūsų produkcijos reprezentacijos užsienyje, suteikia galimybę rasti naujų pirkėjų ir rinkų. Šis projektas padės sudalyvauti 7 tarptautinėse parodose“, − kalba „Optogamos“ vadovas.

Pavyzdžiui, pernai JAV vykusioje vienoje didžiausių fotonikos ir lazerių sektoriaus tarptautinėje parodoje „Photonics West“ bendrovės stendą aplankė daugiau nei 200 lankytojų, gauta virš 100 užklausų dėl gaminamos produkcijos bei naujai kuriamų produktų iš P. Korėjos, JAV, Japonijos, Kinijos, Taivano, Indijos, Jungtinės karalystės ir daugelio kitų Europos šalių. Užmegzti svarbūs kontaktai ne tik su mokslo ir tyrimų institucijomis, bet ir su svarbiais industriniais partneriais JAV, Japonijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje.

Įgyvendinat LVPA finansuojamus projektus, „Optogamai“ iš viso skirta apie 1,11 mln. Eur ES investicijų.

Reitingų staigmena

19 darbuotojų „Optogamos“ komanda, kurių didžiąją dalį lazerinės fizikos ir optinių technologijų išsilavinimą turintys darbuotojai, kuria bei prekiauja individualizuotais ir unikaliais lazerinių technologijų pagrindu sukurtais produktais analitinių ir spektroskopinių prietaisų integratoriams, automobilių, medicinos, lazerinio medžiagų apdorojimo ir kitiems lazerių technologijas naudojantiems pramonės ir mokslo sektoriams.

Anot T. Lipinsko, maloniai nustebino kai, pradėjusi veikti 2015 m., jau po penkių metų bendrovė atrado save tarptautinio reitingo sąraše tarp tūkstančio sparčiausiai augančių Europos kompanijų.

Nors „atradimas“ „Financial Times“ su tyrimų kompanija „Statista“ sudarytame reitinge įvyko prieš metus, nuo to laiko bendrovė toliau plėtė veiklą ir dabar veikiausiai būtų ne 668 vietoje su 250,2 proc. absoliutaus augimo tempu, o aukščiau.

Šaltinis: LVPA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location