Balandžio 16 d.

Nuo Kauno iki Hamburgo arba apie darbą, kuris nepabosta

2018-07-26 10:18 Dalintis:

Vasarą galima rezervuoti ne tik  poilsiui, bet ir leisti savo laiką kuriant tai, kam visus metus  pritrūkdavo laiko. Kaip galėtų būti kitaip, kai mintyse kirba bendra  dviejų draugų svajonė – kuo greičiau pristatyti pasauliui projektą  skirtą blockchain entuziastams. Susipažinkite su Donatu Žukausku ir  Vaidu Strikausku – abu programuotojai, sudarantys mažą, bet produktyvią  front-end ir back-end komandą, tačiau norintys ne tik kurti svetaines  kitiems, bet ir įgyvendinti savo šiuo metu vystomą idėją, kurią pažadėjo  atskleisti vėliau. Kas šie naujieji Kauno MTP „Project Hub“  bendradarbystės erdvių nariai, prieš kiek daugiau nei metus laiko atradę  laisvai samdomų profesionalų gyvenimo ypatumus?

Puslapio veido kūrėjas ir svetainės variklio algoritmų inžinierius

Internetinių puslapių kūrėjas, Donatas Žukauskas yra front-end programuotojas, studijavęs kompiuterinę lingvistiką, tačiau dabar, kaip  pats juokauja, tokių studijų Kauno technologijos universitete nelikę nė  kvapo. Tai buvo tarpdisciplininis dalykas, mokęs tirti kalbą  kompiuterių pagalba. Studijų metu Donatui teko susipažinti ir su HTML, CSS pagrindais, bet prie to dirbti sugrįžo gerokai vėliau – išbandęs  įvairiausias gyvenimo veiklas. „Iš esmės, esu  savamokslis, jei galima  taip įvardinti – dar studijų draugo paragintas ėmiausi pats  savarankiškai mokytis HTML, CSS ir JavaScript programavimo. Šiek tiek pramokęs maniau, kad to pakaks vizualiosios  svetainės dalies kūrimui, tačiau tai tebuvo pirmas žingsnis gana ilgame  kelyje“, – prisimena D. Žukauskas.

Anksčiau Donatas dirbo samdomu  programuotoju vienoje danų dukterinėje įmonėje, kur ir susipažino su  Vaidu, algoritmus kuriančiu programų inžinieriumi. Abu kauniečiai ėmė  dirbti Kauno MTP alumni įmonėje „NFQ Technologies“, tačiau skirtingose  komandose. Ilgainiui Donatas ir Vaidas paliko samdomą darbą ir pradėjo  naują, kaip patys sako, įkvepiantį ir gerokai kūrybiškesnį laisvai  samdomų profesionalų gyvenimą. „Yra toks anekdotas –  norėjau daugiau  laisvo laiko, todėl ėmiau dirbti laisvai samdomu profesionalu. Dabar  dirbu savaitgaliais ir per močiutės gimtadienį. Jei rimtai, tai tokia  pozicija suteikia daug daugiau galimybių tiek profesine, tiek finansine  prasme“, – sako Vaidas Strikauskas.

Šiuo metu Donato vienas didžiausių  užsakovų yra Hamburge įsikūrusi skaitmeninio turinio ir e. komercijos  sprendimus Europai teikianti įmonė. Susitikti su šios įmonės komanda  lietuvis vyksta į Vokietiją, tačiau labiausia vertina naujai atrastą  darbo sau ir darbo, kuris iš tiesų patinka, vertę. Vaidas kuria ryšių su  klientais valdymo sistemas šveicarų įmonei.

Pateikiant dizainą, kuris turi būti funkcionalus

„Neįsivaizduoju savęs dirbančio ofise,  grupėje žmonių, kažkam kitam. Taip, programuotojo darbas įmonėje buvo  kiek laisvesnis nei kitų – galėdavai atvykti į darbo vietą ne nuo 8 val.  ryto, bet tokios laisvės, kurią turime dirbdami patys sau, niekada  neturėjome“, – sako Donatas. Dirbant front-end programuotoju,  kaunietį labiausiai motyvuoja ir įkvepia būtent vizualioji darbo dalis –  kūrybiškumas, kurio prireikia norint sukurti išskirtinį ir tuo pačiu  paprastą vartotojui puslapį. „Yra toks posakis, ar, labiau, realybės  atspindys – duok tą pačią užduotį 10 programuotojų ir gausi 10 skirtingų  rezultatų. Mus motyvuoja šaunūs klientai, atsiradęs laisvalaikis ir  vasara patiems paskirstant darbus, taigi ir atrandant laiko dirbti su  savo projektu“, – akcentuoja Donatas.

Programuotojas įsitikinęs, kad  kūrybiškumas šioje srityje stipriai susijęs su interpretacija – kaip  paversti dizainerių sukurtą viziją kodu, juk visuomet galima pasiūlyti  patrauklesnį, funkcionalesnį variantą. Pasak kauniečio, puslapio  dizainas yra labiau techninis menas, kuris, visų pirma, turi būti  funkcionalus. Jo kolega ir draugas Vaidas dirba su back-end dalimi – kuria projektus pasitelkdamas naujausią Symfony karkaso, skirto dirbantiems su PHP programavimo kalba, versiją. Jam svarbiausias pasiekimas – algoritmų  pagalba išsprendžiamos problemos, todėl įveikti iššūkiai sukuriant  svetainės veikimo sistemą yra didžiausi motyvatoriai.

Bendradarbystės erdvių ieškoję draugai  norėjo ištrūkti į produktyvesnę vietą, nei namų aplinka. „Tokioje  erdvėje gana ramu, be to – čia patogi vieta mieste, yra galimybė palikti  savo automobilį, kas yra svarbu man, turinčiam šeimą ir nemažai  keliaujančiam“, – sako Vaidas. Išlikti produktyviems ir rasti laiko  kartu vystomai verslo idėjai, kauniečiams padeda atrastas laiko  planavimas ir technikos. Štai Vaidas naudojasi vadinamąja „pomodoro“  technika, kurios pagrindinis principas yra išlaikyti dėmesį ties viena  užduotimi 25 minutes. Po jų daryti 5 minučių pauzes, o po tokių keturių  ciklų, atlikti ilgesnę pusvalandžio pertrauką, kurią ir skirti  domėjimuisi nauja sritimi.

Šaltinis: Kauno mokslo ir technologijų parkas.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location