Liepos 07 d.

Naujus mokslo metus NASA pradeda 4 studentai iš Lietuvos

2018-08-29 16:53 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūros (MITA) konkursą dėl stažuočių NASA Ames mokslinių  tyrimo centre laimėjo 4 studentai iš Lietuvos. Studentai šią savaitę  išvyko į JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos NASA  Ames tyrimų centrą ir netrukus pradės rudens stažuotojų programą kartu  su studentais iš kitų šalių.

MITA organizuotą konkursą laimėjo  Vilniaus universiteto biofizikos bakalauro studentė Justina Žvirblytė,  Vilniaus universiteto nanomedžiagų chemijos magistro studentė Gintarė  Plečkaitytė, Kauno technologijos universiteto aviacijos bakalauro  studentas Vladas Jurgis Labanauskas ir Kauno technologijos universiteto  biomedicininės elektronikos bakalauro studentė Julija Kravčenko.

„Džiaugiamės, kad šiemet NASA patvirtino  4 atrinktų kandidatų sąrašą bei suteikė galimybę talentingiausiems iš  Lietuvos, studijuojantiems technologijos mokslų specialybes, pasisemti  patirties prestižinėje stažuočių programoje“, - sako Kęstutis Šetkus,  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius.

Studentai NASA Ames tyrimų centre dirbs  prie įvairių projektų: Justina Žvirblytė dirbs su genomikos projektu ir  tyrinės pelių embrionines kamienines ląsteles, Gintarė Plečkaitytė dirbs  su nanotechnologijomis elektronikoje ir sensoriais, Vladas Jurgis  Labanauskas - su straigtasparnių aeromechanika, Julija Kravčenko - su  biomediciniais prietaisais, skirtais tyrinėjimų misijoms.   

Anot MITA NASA stažuočių programos  kuratorės Sigutės Stankevičiūtės, nors šiemet Lietuva neturėjo galimybės  sudalyvauti vasaros stažuočių programoje dėl metų pradžioje sustabdyto  JAV valstybinių institucijų, tame tarpe ir NASA, darbo, tačiau vis tik  po užtrukusių procedūrų toliau buvo sklandžiai vykdomas pasirengimas  rudens stažuočių programai, atvėrusiai duris ir lietuvaičiams.

Nacionaliniame konkurse šiais metais iš  viso varžėsi 28 studentai iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijos  universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo  universiteto ir Kauno kolegijos.

Numatoma rudens stažuotės trukmė NASA  Ames tyrimų centre – 16 savaičių (iki  2018 gruodžio 14 d.). Jos metu  atrinkti stažuotojai iš įvairių pasaulio šalių dirbs prie konkrečių  tyrimų projektų ir turės galimybę prisidėti prie pačių pažangiausių  mokslinių tyrimų vykdymo ir kosminių technologijų kūrimo.

Studentų stažuotės finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis.

Apie bendradarbiavimą su NASA

2014 m. Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūra (MITA) ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo  susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos (NASA International  Internship Program (NASA I2)). Susitarimas buvo pasirašytas Lietuvos  Respublikos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu. Tik 12 pasaulio  šalių (Australija, Brazilija, Izraelis, Jordanija, Meksika, Lietuva,  Portugalija, Pietų Afrika, Pietų Korėja, Švedija, Trinidadas ir Tobagas  bei Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis  su NASA bei gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes.  2017 m. – iš Lietuvos į NASA išvyko 12 studentų, 2016 m. – 3 studentai, o  2015 m. – 2 studentai.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location