Birželio 16 d.

Naujojo europinio bauhauzo prizo finale – lietuviškas projektas „Gamtos biblioteka“, kviečiame palaikyti

2023-05-24 14:38 Dalintis:

Žaliosios infrastruktūros planavimo ir projektavimo agentūros „Bluma“ projektas „Gamtos biblioteka“ pateko į Naujojo europinio bauhazo (NEB) prizo finalą. Šis projektas yra vienas iš trijų Europoje, išrinktas „NEB kylančios žvaigždės“ kategorijoje, kurioje varžosi jaunieji kūrėjai. Iš 1450 dalyvių buvo atrinktas 61 finalininkas. Tai labai svarbus įvertinimas projekto kūrėjams.

„Gamtos biblioteka“ yra žaliosios infrastruktūros ir meno instaliacija Vilniaus senamiesčio širdyje, sukurta Augustinų vienuolyno komplekso atgaivinimui skirtų kūrybinių dirbtuvių metu. Instaliacija siekia atspindėti vienuolių puoselėtas vertybes – dangiškojo ir žemiškojo pasaulių derėjimą̨, siekį nuolat tobulėti per mokymąsi ir gamtos pažinimą̨. Naujai sukurta bendruomenės ramybės erdvė skolinasi savo sluoksnius ir iš kadaise komplekso viduryje buvusio botanikos sodo, ir iš vienuolyne veikusios bibliotekos.

Atvira, į esamą kiemo erdvę įsiliejanti struktūra surinks nuo aplinkinių pastatų sutekantį lietaus vandenį ir padedant grandinių širmai nukreips jį į ratu išdėstytas augalų lysves. Jose bus galima rasti Vilniaus krašto verboms naudojamų augalų, šią išskirtinę vietos tradiciją atspindi komplekso centre esančiai Ramintojos bažnyčiai svarbus Kanuto Rusecko paveikslas „Lietuvaitė su verbomis“. Tradiciniai augalai atliks ir edukacinę funkciją, paversdami instaliaciją gyva gamtos biblioteka, kuri keisis priklausomai nuo metų laiko ar oro sąlygų.

Dalis surinkto lietaus vandens, nukreipiant jį per keliais lygiais išdėstytus rūdyto plieno lankus, galės būti panaudojama laistyti vietinės bendruomenės auginamoms arbatžolėms ir prieskoninėms žolelėms. Šis procesas taip pat veiks ir kaip pirminis vandens valymas, po kurio vanduo galės būti nukreipiamas į tolimesnius filtravimo įrenginius ir panaudojamas bažnyčioje įsikūrusių įstaigų poreikiams.

Šia instaliacija siekiama kuo labiau įtraukti aplinkinę bendruomenę, kviesti ją prisidėti prie augalų sodinimo, surinkto vandens pernaudojimo, suteikti galimybes organizuoti edukacines ar kitokias veiklas. Projekto autoriai tikisi, kad „Gamtos biblioteka“ paskatins skirtingas suinteresuotas šalis ir bendruomenę susitikti neutralioje aplinkoje bei tęsti pradėtas diskusijas apie komplekso ateitį.

Kviečiame palaikyti vienintelį 2023 m. finalininkų sąraše esantį lietuvišką projektą, už jį balsuojant iki gegužės 24 d.

Balsavimo instrukcija:

  • apsilankykite https://prizes.new-european-bauhaus.eu/finalists;
  • paspauskite „I vote for my favourite projects“;
  • įveskite savo el. paštą, kuriuo gausite balsavimo nuorodą;
  • suraskite projektą „Nature’s Library“ stulpelyje STRAND « RISING STARS » temoje „2 Regaining a sense of belonging“ ir jį pasirinkite;
  • pasirinkite bent po vieną jums patikusį projektą iš kitų dviejų stulpelių (CHAMPIONS ir EDUCATION CHAMPIONS);
  • spauskite „Submit vote“!

Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location