Birželio 16 d.

Naujai įsteigtas rizikos kapitalo fondas investuos į verslo plėtrą

2019-01-10 12:30 Dalintis:

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir  „LitCapital“ komanda pasirašė sutartį dėl naujo rizikos kapitalo fondo  „LcX Opportunity Fund“ steigimo. Naujai įsteigtas rizikos kapitalo  fondas įgyvendins Ūkio ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas  II“, skirtą verslo plėtrai finansuoti.  

Planuojamas minimalus šio fondo dydis 25 mln. EUR, iš kurių 16,18  mln. EUR viešojo sektoriaus lėšų investuos „Invega“, o likusią dalį –  „LitCapital“ komanda ir kiti privatūs investuotojai.

„Šia finansine priemone siekiame padidinti labai mažoms, mažoms ir  vidutinėms įmonėms skirto finansavimo pasiūlą ir sumažinti šiuo metu  rinkoje esantį alternatyvaus finansavimo trūkumą. Įmonės galės gauti  verslo plėtrai reikalingas lėšas, papildomas žinias bei reikalingus  kontaktus iš investuotojo, t. y. visa tai, kas padės joms augti“, – sako  „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Plėtros fondas II yra įgyvendinamas per fondų fondą „Verslo  finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”,  kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ūkio ministerija kartu su  Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas  ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų  programą Lietuvoje.

„Invega“ įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones,  skirtas verslo finansavimui skatinti, kurios finansuojamos iš ES fondų,  nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į nacionalinius ar  kitus fondus grįžusių lėšų.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location