Birželio 22 d.

Nauja EIMIN viceministre taps Neringa Morozaitė-Rasmussen

2023-10-23 08:00 Dalintis:

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė naująja viceministre skirs dabartinę savo patarėją Neringą Morozaitę-Rasmussen – ji kuruos talentų politikos ir inovacijų klausimus. Ministerijos vadovybės komandoje Neringa Morozaitė-Rasmussen pakeis atsistatydinusią viceministrę Eglę Markevičiūtę.

„Talentų pritraukimas ir inovacijų skatinimas yra vieni iš ministerijos prioritetų, padedančių stiprinti Lietuvos ekonomiką ir kurti daugiau galimybių šalies verslams. Neringa Morozaitė-Rasmussen turi ilgametę darbo šiose srityse patirtį, todėl, eidama naujas pareigas, savo žiniomis prisidės prie inovatyvios Lietuvos kūrimo. O Eglei Markevičiūtei dėkoju už indėlį į Lietuvos inovacijų ekosistemą ir priimtus ryžtingus sprendimus. Vienas šių sprendimų rezultatų – įkurta Inovacijų agentūra“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Viceministrė Eglė Markevičiūtė kuravo inovacijų ir skaitmeninės politikos sritis, kuriose dirba Inovacijų agentūra, Registrų centras, Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK), Kauno mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas ir Lietuvos inovacijų centras.

„Per pastaruosius trejus metus pavyko nuveikti daug didelių, nekasdienių darbų. Dėkoju ministrei ir jos komandai už bendrą prasmingą veiklą. Ateinantiems metams mano kuruotose komandose suplanuota daug – visada stebėsiu ir palaikysiu jas”, – teigia E. Markevičiūtė

Tarp reikšmingiausių viceministrės kuravimo sričių darbų – pirmoji Vyriausybės kadencijoje užbaigta inovacijų reforma, įsteigta Inovacijų agentūra, priimti Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimai, kurie atvėrė kelią įsteigti skaitmeninę ambasadą ir įdiegti hibridinio duomenų saugojimo modelį. Taip pat – Registrų centro valstybinio duomenų centro statyba, Elektroninės atpažinties įstatymo pakeitimai, atversiantys kelią įvairesnėms el. atpažinties formoms rinkoje.

„Tęsiu pradėtus darbus talentų ir inovacijų politikos srityse, išlaikydama prioritetinį dėmesį aukštos pridėtinės vertės sektorių sukuriamos vertės augimui. Susiduriant su globaliais šiandienos sunkumais, tai neįmanoma be stiprėjančių talentų ir inovacijų ekosistemų. Pokyčių poreikis šiose srityse nemažėja jau kelerius metus“, – pažymi N. Morozaitė-Rasmussen.

Daugiau nei dvidešimties metų patirtis viešajame, privačiame ir nevyriausybiniame sektoriuose leido N. Morozaitei-Rasmussen sukaupti vertingų žinių teisėkūros, tarpinstitucinio bendradarbiavimo, ES institucijų ir valstybių narių viešojo sektoriaus, globalaus verslo srityse. Anksčiau naujoji viceministrė vadovavo Seimo pirmininko pavaduotojo, Europos Parlamento nario kabinetams, dirbo komunikacijos, krizių valdymo, naujų technologijų, skaitmeninio švietimo, energetikos, migracijos srityse.

N. Morozaitė-Rasmussen taip pat vadovavo ne vienai nevyriausybinei organizacijai, dirbančiai pilietinių iniciatyvų, žmogaus teisių, tarptautinio bendradarbiavimo srityse. Iki šiol ji aktyviai veikia Lietuvos diasporos organizacijose. N. Morozaitė-Rasmussen yra baigusi politikos mokslų bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location