Balandžio 21 d.

Nacionalinį inovacijų prizą laimėję lazeristai pretenduoja ir į tarptautinį apdovanojimą

2018-10-23 14:40 Dalintis:

UAB Mokslinė-gamybinė firma „Šviesos konversija“ laimėjo Lietuvos inovacijų centro įsteigtą nacionalinį apdovanojimą – Inovacijų prizą 2018. Įmonė įvertinta už gausias investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, už itin aukštą pridėtinę vertę turinčių produktų kūrimą bei gamybą ir už milžinišką potencialą plėstis tarptautinėse rinkose.

„Toli gražu ne kiekviena Lietuvos įmonė gali pasigirti gaminiais ar sistemomis, kurių vieneto vertė rinkoje viršija penkiaženkles ar šešiaženkles sumas. Būtent į tokius išskirtinumus dėmesį pirmiausiai kreipė nepriklausomų ekspertų komisija, vertinusi konkursui pateiktas paraiškas. Ir čia „Šviesos konversijai“ nebuvo lygių“, – sako Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys.

Pasak jo, Lietuvoje daugėja įmonių, kuriančių inovatyvius ir ekonomiškai sėkmingus produktus, paslaugas ar verslo modelius. Tačiau itin didelė jų dalis dar tik pradeda savo veiklą, todėl labai sunku pamatuoti jų inovatyvumą, sėkmę ir galų gale netgi galimybes ne tik konkuruoti, bet ir išlikti rinkoje.

„„Šviesos konversija“ turi nemenką įdirbį lazerinių technologijų rinkoje, gamina išskirtinę produkciją, kasmet plečiasi ir, kas svarbiausia, investuoja ir į savo darbuotojus. Ji sugebėjo susikurti tokią reputaciją, kad niekam net nekyla abejonių dėl jos inovatyvumo, pajamingumo ir potencialo“, – teigia M. Vilys.

Jis linki jaunosioms įmonėms ne tik maksimaliai išnaudoti savo potencialą, tačiau kartu nuolat dėti pastangas, kad šis potencialas augtų, o su juo – ir galimybės plėstis.

Laimėjusi nacionalinį inovacijų apdovanojimą, įmonė automatiškai pateko tarp trijų tarptautinio konkurso finalininkių ir turės galimybę pelnyti dar ir Baltijos Asamblėjos bei Baltijos šalių Mokslo/Technologinių Parkų ir Inovacijų Centrų Asociacijos įsteigtą Baltijos inovacijų prizą 2018. Šio prizo nugalėtojas paaiškės spalio 25 d. per iškilmingą Baltijos Asamblėjos organizuojamą ceremoniją Vilniuje. Per šią ceremoniją bus įteiktas ir nacionalinis Inovacijų prizas 2018.

Inovacijų prizas 2018 – tai Lietuvos inovacijų centro įsteigtas ir keturioliktus tryliktus metus iš eilės teikiamas nacionalinis inovacijų prizas, skiriamas pažangiausioms šalies įmonėms už inovacijomis grįstą ir į inovacijas orientuotą veiklą. Šiuo prizu siekiama skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą ir inovatyvumą. Jis yra atviras visoms verslo įmonėms, registruotoms Lietuvoje. Nugalėjusi įmonė gaus Inovacijų prizo statulėlę bei sertifikatą.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location