Vasario 01 d.

Mokslininkai ir futuristai dalinsis neįtikėtinais ateities scenarijais

2020-12-14 11:10 Dalintis:

Gruodžio 18 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) visus, besidominčius homo sapiens ateitimi ir proto galimybėmis, kviečia į „Life Sciences Xmas: Trends & Spells“ konferenciją. Gyvybės mokslų tendencijos ir neįtikėtini futuristiniai scenarijai – tokias geidžiamiausių tarptautinių konferencijų pranešėjų temas kartu su įdomia pramoga – tematiniu protmūšiu – bus galima stebėti visiems norintiems per Delfi Plius penktadienį nuo 14 val.  

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Gintas Kimtys džiaugiasi, kad projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ 2020 metų renginių ciklą vainikuoja mokomojo-pramoginio (angl. edutainment) formato renginys: „Visus metus aktyviai ieškojome gyvybės mokslų inovatorių, kvietėme juos į informacinius renginius, idėjų vystymo bei pristatymo įgūdžius lavinančias paskaitas ir pirmąją „MasterClass“ programą. O metų pabaigai  visus besidominčius aukštųjų technologijų tendencijomis kviečiame įkvėpimo pasisemti renginyje „Life Sciences Xmas: Trends & Spells.“

Renginio pranešėjų sąraše – kviestiniai pasaulinio lygio pranešėjai. Futuristinius scenarijus pristatys 20 metų patirtį turintis tech srities investuotojas ir verslininkas iš Švedijos, vienas populiariausių futurologų, kasmet perskaitantis per 40 pranešimų Nicklas Bergman.

Paklaustas, kas mūsų anūkams kels šypseną klausant pasakojimų apie antrąjį šio amžiaus dešimtmetį, jis nedvejodamas sako, kad pirmiausia – tai net eidami į išmaniuosius telefonus įnikę žmonės ir dyzelinu bei benzinu varomi automobiliai. Anot jo, net ir šių metų krizę buvo galima numatyti, nes periodiškai atsirandant naujiems pavojingiems virusams galimybė, kad nesuvaldytas jis užkariaus pasaulį, mokslininkams buvo akivaizdi. Visa kita – tik akceleruotos tendecijos: nuotolinis darbas, nauji verslo modeliai, elektroninė prekyba.

Kalbėdamas apie futuristinius scenarijus N. Bergman pabrėžia, kad jam neįdomu spėlioti, kas bus 2021 ar 2022 metais. Analizuodamas mokslo pasiekimus ir vyraujančias tendencijas jis prognozuoja scenarijus kur kas ilgesniam laikotarpiui. Išgirsti futurologo įžvalgų susirenka labai skirtinga auditorija: vienus atveda smalsumas, kitiems svarbu jausti pokyčių kryptį ir atliepti ją savo tyrimuose ar verslo sprendimuose.

Dar viena žvaigždė – Masačusetso technologijų universiteto (MIT) neuromokslininkas, „MIT Media Lab“ narys ir populiarus TED  konferencijų pranešėjas, profesorius Edas  Boydenas (JAV) –  pasidalins įžvalgomis, kaip projektuoti laimingus netikėtumus.

Patyręs medicinos technologijų pramonės verslininkas, „medtech“, robotizuotus sprendimus bei sensorines technologijas vystančios aukštųjų technologijų inžinerinės bendrovės „Vaizduotė“ vadovas Edvardas Satkauskas pristatys med-tech stebuklus. 

Gyvenimą pristabdžiusio karantino metu itin aktualus bus sėslaus elgesio įtaką žmogaus sveikatai tyrinėjančio fiziologijos mokslų daktaro, „Active Life Lab“ tyrimų vadovo, sveikatos ir fitneso specialistų platformos „Fibion“ įkūrėjo iš Suomijos Arto Pesola pranešimas. 

Antroje renginio dalyje dalyvių laukia aktyvi smegenų treniruotė  su profesionaliu  protmūšių vedėju Tomu Tracevskiu.„Life Sciences Xmas Quiz“ klausimus atsakyti padės ne tik loginis mąstymas, bet ir biotechnologijų bei gyvybės mokslų srities žinios.

Renginį moderuos technologijų ir mokslo žinių populiarintojas Lukas Keraitis.  

Pirmieji užsiregistravę į renginį prisijungs tiesiogiai ir dalyvaus nemokamai, tad kviečiame registruotis. Susidomėję, tačiau nespėję užsiregistruoti, renginį galės stebėti per Delfi Plius. Delfi Plius prenumeratoriams tai nieko nekainuos, o tie, kurie dar nėra Delfi Plius nariai, tai galės padaryti vos už 1 Eur.

Konferenciją organizuoja MITA. Agentūros koordinuojamo projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ tikslas  – gyvybės mokslų industrijos populiarinimas, žinių perdavimo, technologijų pažangos, inovacijų, komercializavimo bei naujų įmonių kūrimosi skatinimas ir tarptautinio Lietuvos, kaip GMI šalies, įvaizdžio kūrimas. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location