Balandžio 18 d.

MITA ruošiasi pelno mokesčio lengvatomis susidomėjusių inovatyvių įmonių antplūdžiui

2021-03-22 14:00 Dalintis:

Ketvirtus metus skaičiuojančiame Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kartu su partneriais įgyvendinamame projekte „InoSpurtas“, kaip ir kiekvieną pavasarį, jaučiamas suaktyvėjimas. Įmonėms, siekiančioms suspėti pasinaudoti pelno mokesčio lengvatomis mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklai, dabar pats metas konsultuotis.

Kovo 18 dieną VU Teisės fakulteto ir Mokestinių ginčų komisijos organizuotoje konferencijoje „Apmokestinimo aktualijos ir mokestiniai ginčai“ MITA vadovas Gintas Kimtys pristatė šiandien kaip niekad aktualias pelno mokesčių lengvatas inovatyvioms, MTEP veiklas vykdančioms įmonėms ir atkreipė dėmesį, kad jų yra net kelios. „Planuojame ypač suaktyvinti MITA pagalbą verslui, norinčiam pasinaudoti MTEP pelno mokesčio lengvata, organizuojant įmonėms ir mokesčių konsultantams mokymus bei teikiant konsultacijas“,- užtikrina G. Kimtys.  

Verslo inovacijų konsultacines ir paramos paslaugas teikiančio projekto „InoSpurtas“ vadovė Jolita Razumienė ragina visus, norinčius suspėti pasinaudoti pelno mokesčio lengvatomis, suskubti kreiptis: „Mūsų konsultantai jums paaiškins, kokiomis mokesčių lengvatomis galite pasinaudoti bei nurodys, ką pravartu žinoti, norint deklaruoti MTEP išlaidas. Jei dar abejojate, ar kuriate inovacijas, paaiškinsime, kaip identifikuoti, ar įmonės veiklos priskiriamos MTEP, ir padėsime parengti dokumentus, reikalingus gauti MITA teikiamą MTEP išvadą arba inovatyvios įmonės statusą“.

Nauda įmonėms neapsiriboja mokesčių lengvatomis

Visgi, inovatyvių įmonių dėmesio kasmet susilaukiančios lengvatos – tik viena iš projekto „InoSpurtas“ teikiamų naudų: klientai taip pat konsultuojami inovacijų klausimais, teikiamos startuolių kūrimą, MTEPI veiklų vykdymą, įmonių dalyvavimą tarptautinėse MTEPI programose ir ikiprekybinius pirkimus skatinančios paslaugos, vyksta technologinė brokerystė. 

Pasak MITA vadovo Ginto Kimčio, Lietuvos verslas jau spėjo įsitikinti, kad siekiant verslo konkurencingumo, būtina skatinti investicijas į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų (MTEPI) veiklas. Deja, tam dažnai koją kiša šioms veikloms vystyti reikalingų žinių trūkumas. 

Kad inovacijų ciklas nuo koncepcijos iki pat produkto patekimo į rinką būtų kuo sklandesnis, nuo 2017 m. projekto partneriai jau surengė 14 informacinių renginių ir konsultavo 746 įmones, o bendra konsultuotų įmonių išlaidų MTEPI suma jau gerokai perkopė 25 milijonus eurų. Projekte dalyvavusios įmonės pagal tarptautines MTEPI programas iš viso parengė 124 paraiškas, iš kurių net 30 % buvo finansuotos. 

Per ketverius metus buvo atlikta 19 įmonių inovatyvumo vertinimų, su jų pagalba buvo įsteigtos net 55 technologinės įmonės. Projekto rėmuose identifikuota 90 ikiprekybinių pirkimų, inovacijas įdiegė 213 įmonių, buvo sukurtas 161 prototipas ir sudarytos net 26 sutartys dėl technologijų perdavimo. 

Negana to, inovatoriams skelbtų konkursų metu buvo atrinktos 142 idėjos, o šiuo metu akceleruojamos 4 įmonės. 

Įmonių patogumui – specifinių paslaugų koordinavimas

MITA vadovo Ginto Kimčio teigimu, penktus metus pradedančio projekto naudą patvirtina ne tik minėti rezultatai, bet ir nemažėjantis įmonių srautas: „Projekto veiklas įgyvendinti mums padeda Lietuvos inovacijų centras (LIC) bei mokslo ir technologijų parkai. Įmonių patogumui MITA koordinuoja specifinius inovatyvaus verslo poreikius atliepiančias partnerių teikiamas paslaugas – tai apčiuopiama nauda, tad kiekvieną sėkmės istoriją lydi naujai besikreipiančios įmonės“. 

Projekto partneriai: Lietuvos inovacijų centras, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, Visorių informacinių technologijų parkas, Kauno mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Šiaurės miestelio technologijų parkas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija bei Lietuvos verslo konfederacija. 5 855 404 Eur vertės projektas vyks iki 2022 m. pabaigos.

 

Norintys konsultuotis dėl „InoSpurto“ paslaugų kviečiami kreiptis:
Silvija Šerpenskienė (+370) 645 89056, silvija.serpenskiene@mita.lt
Simas Dunauskas (+370) 604 80 679, simas.dunauskas@mita.lt

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location