Spalio 02 d.

MITA įsijungia į Europos inovacijų pirkimų kompetencijos centrų tinklą

2018-08-01 08:00 Dalintis:

Mokslo, inovacijų ir  technologijų agentūra (MITA), palaikoma Europos Komisijos (EK),  tapo  asocijuota „Procure2Innovate“ (P2I) projekto partnere. P2I projekto metu  bus įsteigti arba išplėsti veikiantys inovacijų pirkimų kompetencijos  centrai,  10-yje Europos šalių: Austrijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose,  Ispanijoje, Švedijoje, Estijoje, Graikijoje, Airijoje, Italijoje ir  Portugalijoje. MITA direktoriaus pavaduotojas Gintas Kimtys teigia, kad  prisijungimas prie projekto MITA suteiks išskirtinę galimybę mokytis iš  ES valstybių narių ir pritaikyti gerąją praktiką Lietuvoje.

Šiuo metu viešasis sektorius didelę dalį  pinigų išleidžia viešiesiems pirkimams, kurių metu paprastai įsigyja  rinkoje jau esančias prekes ir paslaugas. Pasak, MITA projekto vadovės  Sigutės Stankevičiūtės, EK per inovatyviųjų viešųjų ir ikiprekybinių  pirkimų vykdymą viešąjį sektorių skatina ne „aklai pirkti”, o investuoti  į inovacijas ir tokiu būdu:

*taupyti mokesčių mokėtojų pinigus;

*idėjiškai ir finansiškai prisidėti prie inovatyvių produktų kūrimo įmonėse;

*spręsti ekonomines, socialines ir kultūrines problemas. 

Pavyzdžiui, Londono transportas (angl.  Transport for London) investavo 8 milijonus svarų  į ikiprekybinius  pirkimus,  kurių metu buvo sukurtas Londono metro inovatyvus  apšvietimas. Ikiprekybinių pirkimų metu sukurto inovatyvaus apšvietimo  dėka Londono transportas 50% sumažino elektros energijos energijos  išlaidas, kurios Londone sudaro milijonus svarų per metus, o CO2 emisiją  sumažino 60 %. Planuojama, kad per 5 metus Londono transportas sutaupys ne mažiau nei 2,5 milijardo svarų.

Inovacijų pirkimai Lietuvoje žengia  pirmuosius žingsius. Tad MITA prisijungimas prie Europos inovacijų  pirkimų kompetencijos centrų tinklo suteikia galimybę mokytis iš  inovacijų pirkimuose Europoje pirmaujančių valstybių ir kartu su  Lietuvos perkančiosiomis organizacijomis pradėti ne „aklai pirkti“, o  protingai investuoti į inovacijas.

Daugiau apie projektą: http://p2i.innovation-procurement.org/project/.

Daugiau informacijos apie ikiprekybinius pirkimus: https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/programos-priemones/ikiprekybiniai-pirkimai.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location