Kovo 28 d.

MITA finansuos perspektyviausius CERN projektus

2020-01-17 14:05 Dalintis:

Konkursas dėl CERN technologijų vystymo Lietuvoje įsibėgėja. Į Lietuvos inovacijų centro koordinuojamą CERN technologijų Lietuvos verslo vystymo centro (inkubatoriaus) programą jau veržiasi pirmieji dalyviai. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) prisijungia prie šios technologijų pažangai svarbios veiklos ir galutiniame etape finansuos perspektyviausius Lietuvos startuolių projektus.

„Lietuvos prisidėjimas prie CERN technologijų vystymosi yra svarbus žingsnis atveriant kelius į naujus žmonijai tyrinėjimus. Neabejoju, kad panaudojant CERN technologijas mūsų šalies jaunos įmonės gali sukurti inovatyvius produktus“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

Nuo šiandien, sausio 17 d., skelbiamas MITA konkursas dėl finansavimo. Bus skiriamas finansavimas įmonių projektams, kurie atrinkti pagal sutartį, pasirašytą tarp Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Į MITA konkursą gali pretenduoti tie dalyviai, kurie jau yra dalyvavę prieš tai vykusiuose konkurso atrankos etapuose ir turi Lietuvos inovacijų centro ekspertų išduotą pažymą apie jų tinkamumą.

Trims ekspertų atrinktiems perspektyviausiems projektams MITA skirs iki 120 tūks. eurų (vienam projektui – iki 40 tūkst. eurų) ES investicijų. Finansavimas bus skiriamas inovacijų paramos paslaugoms ir galimybių studijoms.

MITA šią veiklą įgyvendina per vieną iš populiariausių visoje Lietuvoje ES investicijų priemonių „Inočekiai“, remiančių verslo ir mokslo bendradarbiavimą, skatinančių įmonių inovacinę veiklą Lietuvoje. 

MITA primena, kad į pirmuosius atrankų etapus dėl CERN technologijų vystymo Lietuvos verslo inkubatoriuose Vilniuje ir Kaune dar galima suskubti ir pretenduoti iki sausio 31 d. `Kviečiami startuoliai, pumpurinės įmonės (angl. spin-offs) bei visos jaunos bendrovės (iki 2 metų nuo įsteigimo), turinčios verslo idėjų, kaip panaudoti CERN technologijas ar kompetencijas. Plačiau svetainėje:  www.cern.lt.

MITA teikia konsultacinę pagalbą dalyviams dėl paraiškų parengimo finansiniais klausimais pagal ES priemonę „Inočekiai“. Kontaktai pasiteirauti: Ieva Kalpokaitė, MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė, Tel. 370 604  79827, el. p. ieva.kalpokaite@mita.lt

Apie CERN

CERN yra didžiausia ir garsiausia pasaulyje mokslo institucija, veikianti kaip mokslo ir verslo pasaulio sąsaja, jungianti fundamentinius tyrimus atliekančius mokslininkus ir technologijų vystytojus. 2018 metais Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių tapo CERN asocijuotąja nare kaip valstybė, pasiekusi didelę pažangą mokslo, technologijų ir inovacijų srityje. Lietuvos verslui ši narystė atveria kelius dalyvauti daugiamilijoninės vertės CERN organizacijos viešuosiuose pirkimuose, o mokslininkams – prisidėti prie garsiausių pasaulio išradimų.

Lietuva su CERN bendradarbiauja nuo 1993 metų, įgyvendina bendrus projektus su Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų universitetais, lazerių gamintojais „Ekspla“ ir „Standa“.

CERN technologinių kompetencijų sąrašą sudaro dalelių greitintuvai, vakuumo technologija, duomenų ir skaitmeniniai mokslai, sensoriai, detektoriai, superlaidūs magnetai, mechanikos, medžiagų, elektros inžinerija ir daugybė kitų inovatyvių technologijų, pritaikomų ne tik mokslo, bet ir komerciniais tikslais.

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

 

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location