Gegužės 30 d.

Ministras: „Atsargumas yra gerai, tačiau jis neturi virsti paranoja“

2019-01-16 12:34 Dalintis:

„Reaguojant į diskusijas apie naujų rinkos  žaidėjų, tokių kaip „Google“, „Revolut“ ar „Nayax“, atėjimą į  finansinių paslaugų rinką, labai svarbu matyti ir kalbėti apie du  dalykus – atsiveriančias galimybes ir rizikų valdymą. Bet koks proveržis ir inovacijų plėtra visuomet iškelia klausimų dėl vykstančių pokyčių  saugumo užtikrinimo. Dėl to rizikas profesionaliai vertina bei už jas atsakomybę prisiima tiek mūsų šalies, tiek ir tarptautinės institucijos. Neturiu pagrindo abejoti nei Lietuvos Banko, nei Europos Centrinio  Banko išvadomis ir sprendimais išduoti licencijas finansų įstaigoms arba  atsisakyti jas išduoti.

Tikiuosi, kad ateityje naujų ir sėkmingai veikiančių fintech bendrovių Lietuvoje bus tik daugiau,  kadangi mūsų Vyriausybė yra išsikėlusi ambicingą tikslą – tapti Europos  finansinių inovacijų centru. Drauge su Ekonomikos ir inovacijų  ministerija, Lietuvos Banku, Užsienio reikalų ministerija, „Investuok  Lietuvoje“ ir kitomis atsakingomis institucijomis aktyviai dirbame  kviesdami naujus investuotojus į Lietuvą. Rezultatai akivaizdūs –  steigiasi įmonės, atsiranda naujos gerai apmokamos darbo vietos, kuriama  aukšta pridėtinė vertė. Visame tame aš matau didelę ilgalaikę naudą –  didėja konkurencija, teikiamos geresnės finansinės paslaugos gyventojams  ir verslui, o Lietuva pasaulyje matoma kaip inovatyvi valstybė. Rizikų  valdymas neatsiejama tų galimybių dalis, o kilusi diskusija, manau,  naudinga visuomenei: ji skatina domėtis naujovėmis, apie jas diskutuoti,  o svarbiausia – tobulėti.

Atsargumas yra gerai, tačiau jis neturi  virsti paranoja, užkertančia kelią tapti inovatyvia ir pažangia valstybe. Neinvestuoti į ateitį yra rizikingiau, nei į ją investuoti“, –  sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šaltinis: Finansų ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location