Birželio 23 d.

LOGIN 2021: „Tvarumas ir investicijos. Mezgant“

2021-05-25 13:00 Dalintis:

Ką reikia padaryti, kad į mezgimo verslą pusę milijono eurų investuotų rizikos kapitalo fondas ir verslo angelai? Į šį klausimą gali atsakyti mados prekės ženklo „The Knotty Ones“ įkūrėjos, tradiciniam amatui sugebėjusios pritaikyti unikalų ir tvarų verslo modelį ir pavertusi jį startuoliu.

„The Knotty Ones“ verslas įkurtas išskirtinai moterų. Tarp startuolių moterų įkurtų verslų vis dar yra mažuma tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Lietuvišką startuolį „The Knotty Ones“ įsteigė trys draugės Akvilė Meškauskaitė-Dobrajs, Sandra Pangonytė ir Danutė Rasimavičiūtė, sumaniusios į gilias tradicijas turintį amatą – mezgimą – pažiūrėti naujoviškai ir vienoms moterims mezginius paversti šiuolaikiškais drabužiais, kitoms – pragyvenimo šaltiniu.

„Drabužių modelius kuria amerikiečių dizainerė, lietuviškam amatui suteikdama modernumo prieskonio, o jos idėjas įgyvendina moterys iš mažų Lietuvos miestelių. Savo prekiniu ženklu siekiame prisidėti prie Lietuvos regionų moterų užimtumo ir jų gerovės, svajonių išsipildymo, norime išsaugoti švaresnę planetą, taip pat ir tradicinius amatus. Tokią verslo filosofiją stengiamės perteikti visuose savo veiklos procesuose“, – teigia viena iš bendraįkūrėjų Sandra Pangonytė, „The Knotty Ones“ atsakinga už verslo plėtrą.

S. Pangonytė pasakojo, kad nuo pat verslo įsteigimo pradžios buvo siekis kurti tvarų verslą ir prisidėti prie taršos mažinimo, todėl „The Knotty Ones“ gaminiai nėra mezgami pramoniniu masiniu būdu, o daugiausiai rankomis arba pagal individualų užsakymą. Tačiau, kad verslas būtų tvarus, reikia kur kas daugiau. Kaip tvarumo siūlą savo versle mezga „The Knotty Ones“, Sandra Pangonytė pristatys festivalyje LOGIN gegužės 26 d. kartu su rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ vadove Viktorija Vaitkevičiene. Sesijoje „Sustainability in action“ jos skaitys pranešimą „Tvarumas it investicijos. Mezgant“.

Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ kartu su verslo angelais praėjusių metų rudenį investavo į „The Knotty Ones“ 500 tūkst. eurų.

„Šių moterų komanda yra labai stipri, jų verslo vizija labai aiški, o pats verslas – etiškas ir tvarus, puoselėjantis vertybes ir tuo pačiu labai globalus. Toks savybių rinkinys investuotojams visada atrodo patrauklus“, – sako V. Vaitkevičienė.

Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ į novatoriškas, dideles augimo perspektyvas turinčias įmones investuoja INVEGOS administruojamo Verslo finansavimo fondo, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo, lėšas. Tiesa, investicijos gali būti atliekamos tik pritraukus privačių lėšų. Tad į „The Knotty Ones“ kartu su „Coinvest Capital“ investavo Vladas Lašas, Ieva Zubavičiūtė, Erin Gainer-Grigaliūnė bei Aidis Dalikas.

Pasak S. Pangonytės, gauta investicija naudojama jų socialiniam verslo modeliui plėtoti bei naujoms rinkoms plėsti. Jau dabar 95 proc. Lietuvoje numegztų šio prekės ženklo gaminių eksportuojama į 50 pasaulio šalių, daugiausiai į Jungtinę Karalystę, JAV, Šveicariją, Suomiją, Vokietiją ar net Japoniją bei Australiją.

Prekės ženklas nuosekliai pasaulyje garsina Lietuvos vardą bei mezgimo amatą – „The Knotty Ones“ vardas bei už jo esančios gyvos istorijos buvo ne kartą aprašytos tokiuose pasauliniuose leidiniuose kaip „Vogue“, „Elle“, „Instyle“, „The Guardian“ ir „The Telegraph“.

Šaltinis: INVEGA

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location