Gegužės 19 d.

Lietuvos verslumo ir inovatyvumo pamokos Dramblio Kaulo Krantui

2019-09-25 11:00 Dalintis:

„Džiaugiamės, kad žinios apie inovacijų atveriamas galimybes bei potencialą aktualios ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir tolimajame Dramblio Kaulo Krante. Dalinimasis gerąją praktika bei iššūkiais, kylančiais taikant novatoriškas idėjas, suteikia ryžto judėti pirmyn bei praturtina bendradarbiaujančias šalis naujomis patirtimis“, – sako Lietuvos inovacijų centro konsultantė Justė Rakštytė-Hoimian.

Keturių dienų vizitas Lietuvoje delegacijai iš Dramblio Kaulo Kranto neprailgo. Lankydamiesi įvairiose viešojo sektoriaus institucijose delegacijos nariai turėjo galimybę ne tik susipažinti su Lietuvos ekonomikos prioritetais, svarbiausiomis pramonės šakomis ir inovacijų plėtra, bet ir sužinoti apie mūsų šalyje vykdomas moterų veiklumo ir verslumo skatinimo programas, jų finansavimą bei atsiradimo istoriją.

Naudinga patirtimi ir žiniomis noriai dalijosi ir privatusis sektorius. Delegacijos nariai lankėsi įvairiose lietuviško kapitalo įmonėse bei dalyvavo susitikimuose su šių įmonių atstovais, kurie ne tik pristatė sėkmingos plėtros pavyzdžius, bet ir skatino išgirstas gerąsias praktikas taikyti praktiškai, kuriant ar plėtojant verslą Dramblio Kaulo Krante. Motyvacija ieškoti kūrybiškų ir inovatyvių sprendimų verslo išskirtinumui užtikrinti dalijosi ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, pristatę verslumą skatinančias programas ir jų finansavimo šaltinius.

Galiausiai, svarbi delegacijos vizito dalis buvo skiriama partnerysčių paieškai ateities projektams. Susitikimo Užsienio reikalų ministerijoje metu aptartos galimos ir ateityje numatomos verslo misijos Dramblio Kaulo Krante bei kitos abipusiai naudingos bendradarbiavimo galimybės.

Sėkmingą vizito bei bendradarbiavimo patirtį liudija ne tik išreikštas noras tęsti santykius su Lietuva, bet ir, delegacijos narių žodžiais tariant, įspūdį palikęs „Lietuvos, kaip mažos valstybės, ambicingumas, inovatyvumas, technologinė pažanga ir didžiulis jaunimo bei moterų aktyvumas versle ir viešajame sektoriuje“.

Lietuvos inovacijų centras pagal Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programą įgyvendina projektą „Moterų inovatyvaus verslo plėtra Dramblio Kaulo Krante“. Projekto tikslas – mažinti moterų ir vyrų nelygybę šioje valstybėje bei gerinti moterų ekonominę ir socialinę padėtį įgyvendinant priemones, įgalinančias moteris kurti bei plėtoti inovatyvų verslą.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location