Rugpjūčio 05 d.

Lietuvos verslui – didesnės galimybės įsilieti į užsienio rinkas ir auginti eksporto mastą

2018-07-24 12:30 Dalintis:

Sulaukusi didžiulio verslo susidomėjimo naujų užsienio rinkų paieškai  ir esamų plėtrai skirta Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone,  Ūkio ministerija daugiau kaip dvigubai padidino jai numatytas lėšas:  vietoj anksčiau planuotų 3 mln. eurų ūkio ministro Virginijaus  Sinkevičiaus įsakymu eksporto plėtros iniciatyvoms verslui paskirstyta  daugiau kaip 6,5 mln. eurų investicijų pagal priemonę „Naujos galimybės  LT“.

„Eksporto plėtra Lietuvai gyvybiškai svarbi, o verslui aktuali ne tik  plėtra jau esamose rinkose, bet ir naujų rinkų paieška, jų  diversifikavimas. Tai rodo ir gausus gautų paraiškų skaičius, ir prašomo  finansavimo dydis. Ši Ūkio ministerijos administruojama priemonė yra  viena populiariausių ir sėkmingiausių, nes suteikia ilgalaikę naudą:  tyrimai rodo, kad ja pasinaudojusioms įmonėms pavyksta ženkliai  pagerinti eksporto augimo rodiklius“, – sako ūkio ministras Virginijus  Sinkevičius.

Pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų  priemonę „Naujos galimybės LT“ remiamos grupinės eksporto iniciatyvos –  labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijai pristatyti užsienyje ar  Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse parodose, mugėse, verslo  misijose. 

Pagal labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą trečiąjį  kvietimą sulaukta 17 paraiškų, jas įvertinus finansuojama 16 projektų,  jiems paskirstyta 4,416 mln. eurų ES investicijų vietoj planuotų 2,4  mln. eurų. 

Pagal kultūrinių ir kūrybinių industrijų sektoriui priskirtinoms  labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms skirtą ketvirtąjį kvietimą  gauta 12 paraiškų, jas įvertinus finansavimas skirtas 11 projektų už  1,546 mln. eurų vietoj planuotų 600 tūkst. eurų. 

Finansavimas skirtas VšĮ „Versli Lietuva“, Valstybiniam turizmo  departamentui, Pramonės, prekybos ir amatų rūmams, įvairioms verslo  asociacijoms ir klasterių koordinatoriams, kurie įmonėms organizuos  išvykas. 

Paraiškas pateikusių verslo organizacijų suburtos įmonės planuoja  dalyvauti tarptautinėse parodose ir verslo misijose ES šalyse, taip pat  Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose,  Pietų Afrikos Respublikoje, Japonijoje, Kinijoje, Izraelyje, Turkijoje,  Ukrainoje ir kitur. Iš viso planuojama apie 340 įvairių eksporto  plėtrai skirtų renginių.  

Pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ jau įgyvendinami 248 projektai  už 12,5 mln. eurų. Iš viso per 2014–2020 metų laikotarpį pagal priemonę  „Naujos galimybės LT“ numatyta paskirstyti 29 mln. eurų ES investicijų.

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location