Liepos 02 d.

Lietuvos verslas netrukus galės naudotis superkompiuterijos tinklu paremta duomenų apdorojimo sistema

2020-06-30 13:45 Dalintis:

Norėtumėte gretai, efektyviai ir kol kas nemokamai išbandyti „kietą“ superkompiuterijos tinklu paremtą duomenų apdorojimo sistemą su jums pritaikytomis duomenų apdorojimo programomis?

Pagal Interreg Baltijos jūros regionio programą veikiančio konsorciumo BalticLSC ekspertai parengė pirmąją tokios sistemos demonstracinę versiją, apimančią galimybes MVĮ, startuoliams ir smulkiems išradėjams nemokamai pasinaudoti būtent jiems sukurtomis ir pritaikytomis duomenų apdorojimo programėlėmis ir apdoroti didelius kiekius duomenų, kurių greituoju būdu negalėtų apdoroti paprastas kompiuteris. Sistema taip pat įgalina programėlių kūrėjus už atlygį siūlyti savo duomenų apdorojimo sprendimus potencialiems sistemos naudotojams, o superkompiuterijos išteklių turėtojams atveria galimybes pardavinėti savo turimą duomenų apdorojimo galią, kai ji nėra naudojama paties išteklio turėtojo poreikiams užtikrinti.

Sistema vis dar yra demonstracinės versijos su keliais patobulinimais numatytais vasaros periodui, tačiau nuo rudens planuojama pradėti testuoti sistemos veiksmingumą atliekant realias duomenų apdorojimo operacijas pagal susidomėjimą išreiškusių įmonių poreikius.

Jei norėtumėte išbandyti šią sistemą, Lietuvos inovacijų centras, priklausantis minėtam konsorciumai, kviečia kreiptis į BalticLSC projekto vadovę Lietuvoje Vilmą Vilutytę el. p. v.vilutyte@lic.

Konsorciumo veiklos yra ko-finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Daugiau informacijos apie sistemą rasite čia.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.


Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location