Gegužės 30 d.

Lietuvos verslas atranda nišą Vokietijos automobilių pramonėje

2018-09-14 16:56 Dalintis:

Inovatyvios Lietuvos įmonės ir startuoliai galėtų tapti stipriais  partneriais Vokietijos automobilių pramonei tobulinant ateities  transporto priemones, o šalies inžinerinė pramonė jau dabar atranda bendradarbiavimo galimybių su Vokietijos automobilių gamintojais, teigia  Vokietijoje viešintis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kartu su  Lietuvos verslo delegacija ministras dalyvauja susitikimuose su  Vokietijos pramonės įmonėmis, taip pat šios šalies verslininkams ir  politikams pristato investicinę aplinką ir šalies gamybos bei  inžinerinės pramonės potencialą.

„Lietuva turi stiprią inžinerinę ir lazerių pramonę, pakankamai  išvystytas ir informacinių technologijų sektorius. Ateities mobilumo  sprendimams reikės kompetencijų būtent šiose srityse, todėl šiandienos  stiprybės suteikia šalies verslui perspektyvą ateityje tapti Vokietijos  automobilių ir inžinerinės pramonės bendrovių partneriu. Lietuvos  inžinerinė pramonė jau dabar gamina elektronikos, plastiko ir kitus  gaminius, montuojamus į vokiškus automobilius, tačiau tiek Vokietijos,  tiek Lietuvos verslas mato potencialą šį bendradarbiavimą plėsti“, –  sako V. Sinkevičius.

Pasak V. Sinkevičiaus, dėl kvalifikuotų specialistų, aukštųjų mokyklų  atvirumo bendradarbiauti ir palankios investicinės aplinkos Vokietijos  automobilių pramonės bendrovėms Lietuva patraukli ir kaip investicijų  šalis. Lietuvos specialistų ir investicinės aplinkos įvertinimą rodo  tai, kad Lietuvoje besikuriantys automobilių komponentų gamintojai  planuoja gaminti itin aukštos pridėtinės vertės elektronikos  komponentus.

Praeiti metai pagal pritrauktų Vokietijos investicijų skaičių buvo  geriausi per pastaruosius aštuonerius metus, juos vainikavo Vokietijos  automobilių pramonės milžinės „Continental“ sprendimas Kauno LEZ  investuoti 95 mln. eurų ir 2019 m. atidaryti 1000 darbo vietų  elektroninių automobilių komponentų gamyklą. Kita Vokietijos automobilių  komponentų gamintoja „Hella“, patenkanti į 40 didžiausių automobilių  komponentų gamintojų pasaulyje sąrašą, čia pat gamina automobilinę  elektroniką ir jau gali pasidžiaugti pirmuoju klientams išsiųstu  kroviniu ir suburta beveik septyniasdešimties darbuotojų komanda. Dar  viena automobilinio transporto komponentus gaminanti Vokietijos bendrovė  „AL-KO Vehicle Technology“ Kaune įkurdins tyrimų ir produktų vystymo centrą. 

Lietuva šiemet pirmąkart pateko į pasaulinį gamybinės rizikos indeksą  („Manufacturing Risk Index 2018“) ir patraukliausiųjų vietovių  gamybinėms įmonėms steigti sąraše užėmė antrąją vietą. Tai vienintelė  Europos šalis, patekusi į pirmąjį sąrašo penketuką. Palankią investicinę  aplinką liudija ir itin išaugusios tiesioginės užsienio investicijos  (TUI) Lietuvoje: lyginant 2010 m. ir 2017 metus, TUI projektų skaičių  padidėjo nuo 11 iki 39, sukuriamų naujų darbo vietų skaičius išaugo nuo  1000 iki 5060 per metus. Nuo 2010 metų Vokietijos bendrovės įgyvendino  21 investicinį projektą Lietuvoje su 1500 darbo vietų.    

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2018 m. I ketvirčio  pabaigoje Vokietijos sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos  Lietuvoje sudarė apie 1,14 mlrd. Eur. Pagal šį rodiklį Vokietija yra trečia daugiausiai investavusi valstybė Lietuvoje – jos investicijos  sudaro apie 7,51 proc. visų TUI Lietuvoje. 2016 m. pabaigoje Lietuvoje  veikė 465 Vokietijos investuotojai.

Šaltinis: Ūkio ministerija.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location