Liepos 10 d.

Lietuvos tyrėjai tęs gerovės visuomenės mokslinius tyrimus, paskelbtas šios tematikos paraiškų konkursas

2019-07-05 12:35 Dalintis:

Lietuvos mokslo taryba paskelbė paraiškų konkursą finansuoti kompleksinius gerovės visuomenės prielaidų ir jos raidos Lietuvoje mokslinius tyrimus, kurie bus vykdomi pagal konkursinę prioritetinių mokslinių tyrimų programą „Gerovės visuomenė“. Jiems iki 2022 m. iš valstybės biudžeto numatyta skirti 1,8 mln. eurų.

Programoje numatyta, kad moksliniais tyrimais šia valstybei aktualia tema siekiama išanalizuoti gerovės visuomenės plėtros prielaidas, veiksnius, tendencijas, jos raidos galimybes bei trikdžius, susiejant gerovės parametrus su Lietuvos mokesčių, socialine bei sveikatos apsaugos, švietimo ir kultūros sistemomis. Svarbiausi programos rezultatų vertinimo kriterijai yra mokslinių tyrimų rezultatų reikšmingumas, naujumas, patikimumas, reprezentatyvumas, tarptautiškumas, tyrimų rezultatų sklaida valstybės valdymo institucijoms ir visuomenei.

Programa tęsia nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ tematiką, kuri, pasikeitus teisės aktams, galėjo būti vykdyta tik pusė numatyto laikotarpio (2015–2018 m.). Atnaujinta kaip konkursinė prioritetinių mokslinių tyrimų programa, taip pat, kaip ir jos pirmtakė, ji grindžiama ilgalaikiu strateginiu šalies raidos tikslu – kurti gerovės visuomenę ir gerovės valstybę, ir nuostata, kad visuomenės gerovės kūrimas yra esminis Lietuvos pažangos tikslas („Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, 2014–2020 metų nacionalinės pažangos programa).

Pirmame paraiškų konkurse atrinkti projektai bus vykdomi 2020–2021 m., jiems numatyta iki 0,9 mln. eurų. Paraiškos priimamos iki š. m. rugsėjo 30 d. Išsamiau su konkurso sąlygomis ir tvarka bei nauja programa tyrėjai bus supažindinti informaciniame renginyje rugsėjo pradžioje.

Šaltinis: Lietuvos mokslo taryba.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location