Gegužės 19 d.

Lietuvos patirtis Moldovai vertingesnė nei Briuselio pamokymai

2019-09-26 07:50 Dalintis:

Narystės Europos Sąjungoje siekianti Moldova vertina Lietuvos ekspertų pamokymus ir patarimus, kokias reformas ir kaip vykdyti šalyje, kad būtų pasiektas norimas ekonomikos augimo ir išsivystymo lygis. „Lietuvos patirtis mums yra kur kas vertingesnė nei Briuselio ekspertų pamokymai, nes Lietuva pradėjo nuo tokio pačio lygio, kokiame šiuo metu yra Moldova. Jūs kur kas geriau suprantate mūsų situaciją ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti, todėl ir jūsų patarimai yra kur kas taiklesni, – sako Moldovos technologijų perdavimo tinklo prezidentas Vitalie Moraru.

Kartu su Lietuvoje viešėjusia Moldovos ekspertų delegacija V. Moraru domėjosi, kaip mūsų šalyje veikia inovacijų ekosistema, kokios paramos schemos taikomos verslo ir mokslo subjektams, kaip visuomenei skiepijamas polinkis į naujoves ir produktų vertės kūrimą. Per vizitą Moldovos delegacija susitiko su svarbiausiais Lietuvos inovacijų ekosistemos dalyviais: paramą teikiančiomis agentūromis, ministerijų atstovais, inovatyviais verslais ir asociacijomis, mokslo ir technologijų parkais, inkubatoriais.

„Per ganėtinai trumpą laiką jūsų šalis ne tik sėkmingai perėjo narystės Europos Sąjungoje procesą, bet ir tapo viena iš sparčiausiai augančių valstybių Bendrijoje. Inovacijos tam neabejotinai taip pat turėjo įtakos, todėl norime perimti kaip įmanoma daugiau patirties iš jūsų sėkmingai veikiančios inovacijų ekosistemos“, – apie vizito paskirtį kalbėjo V. Moraru.

Moldovos delegacija Lietuvoje viešėjo Lietuvos inovacijų centro kvietimu, kuris kartu su partneriais Moldovoje įgyvendina vystomojo bendradarbiavimo programos ORANGE projektą „Asociacijos susitarimuose tarp ES ir Moldovos numatytų reformų įgyvendinimas mokslo, inovacijų ir technologijų srityje“.

Pasak Lietuvos inovacijų centro direktoriaus dr. Manto Vilio, nors Lietuva dar tik pati mokosi ir tobulina savo inovacijų ekosistemą, šį procesą inicijavę ir įgyvendinantys asmenys, taip pat tiesioginiai sistemos veikėjai neabejotinai gali pasidalinti padarytomis klaidomis ir pasiekimais su mažiau išsivysčiusiomis šalimis Europoje ar už jos ribų. „Mokydami kitus mokomės ir patys. Be to, tai puikus būdas tvirtoms partnerystėms megzti, be kurių, kaip žinia, inovacijų ekosistemų sėkmė tampa sunkiau pasiekiama,“ – paaiškina jis.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location