Vasario 08 d.

Lietuvos įmonės planuoja dalyvauti 2452 tarptautinėse parodose

2019-06-12 10:50 Dalintis:

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), įvertinusi priemonės „Naujos galimybės LT“ penkto kvietimo paraiškas, pastebi akivaizdų smulkių ir vidutinių įmonių poreikį didinti eksporto plėtrą bei konkurencingumą dalyvaujant tarptautinėse parodose.

Iš pateiktų 367 paraiškų net 327 atitiko reikalavimus ir bus rekomenduojamos finansuoti, o dar 30 jų įtrauktos į rezervo sąrašą, kuriam planuojama ieškoti papildomų lėšų. Bendra planuojamų finansuoti projektų apimtis yra 25,3 mln. Eur, iš kurių Europos regioninės plėtros fondo investicijos sudarys 12,5 mln. Eur, o nuosavas įmonių indėlis – 12,8 mln. Eur.

„Naujos galimybės LT“ yra puiki paskata labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms mąstyti globaliai ir veikti greitai lokaliai. Investavusios į priemonės „Naujos galimybės LT“ projektus įmonės įsidrąsina ir įgyja gebėjimų planuoti didesnius projektus ir juos sėkmingai įgyvendinti.“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Priemone „Naujos galimybės LT“ siekiama paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai, remiama veikla – pavienis šių įmonių ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose.

„Šis kvietimas išsiskyrė tuo, kad vertinant projektų efektyvumą, kurį lemia įmonių prognozuojami eksporto rodikliai, naudos ir kokybės balai buvo suteikiami pagal tris atskiras pareiškėjų grupes, labai mažas, mažas ir vidutines įmones, dėl to joms nereikėjo konkuruoti tarpusavyje.“ – atkreipė dėmesį LVPA Investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Karolis Balaišis.

Daugiausia gamintojų, planuojančių vykti į tarptautines parodas, atstovauja tekstilės, plastikinių gaminių, taip pat elektros įrenginių sritims. Paslaugų sektoriuje tarp 138 įmonių dažniausia pasitaikanti veikla: reklamos, turizmo, IT paslaugos.

Svarbu pabrėžti, kad iš 2452 įmonių suplanuotų tarptautinių parodų net 1890 vyks tikslinėse eksporto rinkose, kurios išskirtos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos patvirtintose „Lietuvos eksporto plėtros 2014-2020 metų gairėse“: Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Izraelyje, Japonijoje, Ukrainoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kanadoje, Turkijoje, Pietų Afrikos Respublikoje.

Dažniausiai Lietuvos įmonės rinkosi dalyvavimą Vokietijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės parodose, tačiau produkciją bei paslaugas numatyta pristatyti ir tokiose valstybėse kaip Bahreino Karalystė, Uzbekistanas, Indonezija, Peru.

Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Pautieniaus-Želvio, „Naujos galimybės LT“ - viena iš populiariausių ES investicijų priemonių smulkiam ir vidutiniam verslui. Tą lemia siekis didinti eksportą turint galimybes aplankyti tarptautines parodas, didinant verslo kontaktų užsienyje skaičių ir taip stimuliuojant verslo konkurencingumą“.

Pagal Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos kvietimų planą 2019-2020 m. numatytas dar vienas priemonės „Naujos galimybės LT“ kvietimas teikti paraiškas 2020 m. II ketvirtyje.

Šaltinis: Lietuvos verslo paramos agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location