Kovo 29 d.

Lietuvos įmonėms siūloma 40 tūkst. eurų parama CERN technologijoms vystyti: paraiškos priimamos iki sausio pabaigos

2019-12-02 16:00 Dalintis:

Ar žinote kas sieja Pasaulinį tinklą (angl. World Wide Web), spalvotų rentgeno nuotraukų technologiją ir inovatyvų, ambicingą verslą Lietuvoje? Vienas didžiausių ir pažangiausių mokslo centrų pasaulyje – Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija (CERN). Britų mokslininkas Tim Berners-Lee 1990 metais dirbdamas CERN įjungė pirmąjį Pasaulinio tinklo serverį, kad mokslininkai galėtų lengvai ir greitai dalintis informacija. Naujosios Zelandijos kompanija MARS Bioimaging, pasinaudojusi CERN kuriamomis technologijomis, sukūrė spektrinės kompiuterinės tomografijos technologiją, leidžiančią išgauti spalvotas rentgeno nuotraukas. Tai tik keli sėkmingo CERN technologijų pritaikymo pavyzdžiai. Galbūt kitu tapsite jūs?

Lietuvos inovacijų centras (LIC), kartu su Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku bei Kauno mokslo ir technologijų parku kviečia įmones teikti paraiškas dalyvauti CERN technologijų Lietuvos verslo vystymo centro (inkubatoriaus) programoje ir kurti inovatyvius produktus, panaudojant CERN technologijas. CERN technologinių kompetencijų sąrašą sudaro dalelių greitintuvai, vakuumo technologija, duomenų ir skaitmeniniai mokslai, sensoriai, detektoriai, superlaidūs magnetai, mechanikos, medžiagų, elektros inžinerija ir daugybė kitų inovatyvių technologijų, pritaikomų ne tik mokslo, bet ir komerciniais tikslais.

Inkubatoriaus suteikiamos skatinamosios priemonės įmonėms apima finansinę paramą iki 40 tūkst. eurų, CERN intelektinės nuosavybės licencijavimą lengvatinėmis sąlygomis, CERN bei LIC ekspertų konsultacijas, patalpas viename iš dviejų technologijų parkų (Vilniuje arba Kaune) ir kt. Atrankoje dalyvauti kviečiami startuoliai, pumpurinės įmonės (angl. spin-offs) bei visos jaunos bendrovės (iki 2 metų nuo įsteigimo), turinčios verslo idėjų, kaip panaudoti CERN technologijas ar kompetencijas. Dalyviams gali būti suteikiama galimybė apsilankyti CERN būstinėje ir sužinoti daugiau apie turimas technologijas bei jų perdavimo galimybes.

Norinčiųjų dalyvauti atrankos procesas vyks kasmet, dviem etapais. Pirmame etape dalyviai turės pateikti preliminarų verslo ar produkto pasiūlymą, pabrėždami technologinės ar „know-how” paramos iš CERN poreikį. CERN ir LIC ekspertai išrinks iki 5 geriausių pasiūlymų, pateksiančių į antrąjį etapą, kuriame atrinktiems dalyviams teks parašyti išsamų verslo planą. Antrojo etapo pabaigoje vertinimo komisija išrinks iki 3 nugalėtojų, kuriems bus skiriama finansinė bei kita inkubatoriaus siūloma parama.

Norintieji dalyvauti konkurse bei pasinaudoti CERN kuriamų technologijų potencialu kviečiami pildyti paraišką svetainėje cern.lt iki 2020 m. sausio 31 d.

Didžiausia pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorija CERN, esanti Šveicarijoje, 2018 metais suteikė Lietuvai asocijuotos šalies narės statusą. Asocijuota narystė atveria Lietuvai galimybes glaudžiai bendradarbiauti su CERN mokslo, pramonės ir technologijų srityse. CERN technologijos bei kompetencijos gali būti pritaikomos medicinos, biomedicinos, kosmonautikos, saugos, skaitmeninimo, kultūrinio paveldo bei kitose srityse. Užsienio įmonių patirtis patvirtina – bendradarbiavimas su CERN neabejotinai plečia įmonių kompetencijas, didina pranašumą bei matomumą, gaunamą naudojant CERN vardą savo reklamai.

Turite klausimų? Apsilankykite svetainėje cern.lt arba susisiekite su įgaliotuoju projekto koordinatoriumi Lietuvos inovacijų centre – Adomu Jelinsku adresu a.jelinskas@lic.lt.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location