Kovo 29 d.

Lietuvos dizaino politikos forume Briuselyje - inovacijų ekspertai iš viso pasaulio

2018-11-29 07:53 Dalintis:

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje  ES vyko paskutinis Lietuvos pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų  asociacijai TAFTIE renginys – politikos forumas dizaino inovacijų tema.  Šis renginys užbaigė Lietuvos pirmininkavimo laikotarpį, kurio metu  surengti net 5 tarptautiniai renginiai, subūrę diskusijoms ir patirties  pasidalijimui Europos ir kitų pasaulio šalių inovacijų ekspertus.  Lietuvą šioje asociacijoje atstovauja Mokslo, inovacijų ir technologijų  agentūra (MITA).

„Minint Lietuvos 100-metį mums teko  didelė garbė perimti Europos mastu gerai žinomos inovacijų profesionalų  asociacijos vairą į savo rankas. Lietuva kaip pažangi šalis turėjo  galimybę atsiskleisti, pristatyti prioritetus ir parodyti savo  stipriąsias puses. Manau, kad inovacijų reformos kontekste mūsų šalies,  kaip patikimo tarptautinio partnerio, įvaizdis sustiprėjo“, – sako  Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, MITA  Tarptautinių programų ir inovacijų skyriaus vedėjas.

Į politikos forumą dizaino inovacijų  tema susirinko dalyviai bei svečiai ne tik iš Europos, bet ir Singapūro,  Honkongo, Taivano, Naujosios Zelandijos. Renginio dalyvius sveikino  ūkio viceministras Gintaras Vilda. Jis pasakojo apie Lietuvoje  vykstančią inovacijų reformą ir pabrėžė ekonomikos orientaciją į aukštos  pridėtinės vertės produktus. Dizaino inovacijos yra viena iš kūrybinių  industrijų sričių,  numatytų kaip prioritetinių, pagal Sumanios  specializacijos strategiją.

Apie dizaino inovacijas Lietuvoje  pranešimą skaitė Audronė Drungilaitė iš Lietuvos dizaino forumo, atvyko  svarbūs pranešėjai iš Europos Komisijos, Europos dizaino asociacijos  BEDA, Danijos dizaino centro, Austrijos inovacijų agentūros FFG, švedų  įmonės „Robin Edman Innovation“, PDR Velso bei daugelis kitų.

„Lietuviai stebina pasaulį kurdami  naujoves. Džiaugiamės, kad tokie lietuvių produktai, kaip  išmanusis  sonaras Deeper, išmanieji įtvarai EXO arba inovatyvaus dizaino  paspirtukas Pigeon, vis dažniau sulaukia  tarptautinio įvertinimo  dizaino srityje“, – pasakojo Audronė Drungilaitė iš Lietuvos dizaino  forumo. Lietuvos dizaino sektorius yra jaunas, intensyviau vystosi  pastarąjį dešimtmetį. Remiantis Lietuvos statistikos ir kitų šaltinių  duomenimis, Lietuvoje specialias dizaino veiklas vykdo apie 248 įmonės,  kurios generuoja apie 32,8 mln. eurų metinių pajamų, taip pat  skaičiuojama, kad 634 Lietuvos dizaino kūrėjai sukuria apie 3,3 mln.  eurų pajamų per metus. Lietuvoje yra 9 mokslo įstaigos, ruošiančios  specialistus, ir apie 400 studentų, studijuojančių šioje srityje.

Dizaino politikos forume ekspertai  aptarė dizaino reikšmę ir istorinę raidą, kaip nuo stilizavimo jis  peraugo į industrinį dizainą, ergonomiką, dizaino vadybą, rinkodarą  („brendų“) kūrimą, vėliau į inovacijas ir dabar plėtojamas paslaugų  dizainas. Dizaino ateitis – didesnis vertės kūrimas vartotojams,  orientacija į žiedinę ekonomiką.

Tad dizaino inovacijų sektorius yra  sparčiai augantis sektorius pasaulio mastu, turi didelę reikšmę  inovacijas kuriančiam verslui, padeda sukurti pridėtinę vertę, tampa  įmonių strategijos dalimi.

Šaltinis: MITA.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location