Vasario 01 d.

Lietuvoje susirinks pasaulio finansinių technologijų žvaigždės

2018-10-25 16:57 Dalintis:

Lietuva didina apsukas siekdama dar  labiau įtvirtinti savo lyderystę regione finansinių technologijų  srityje. Šalyje susiburs aukščiausio lygio tarptautiniai ekspertai,  verslininkai ir finansų rinkų politikos formuotojai, kurie ieškos  recepto Lietuvos patrauklumui didinti. 

Lapkričio 8 d. vyksiančioje „FinTechInn“  konferencijoje lankysis daugiau nei 240 mln. Eur rizikos kapitalo  investicijų pritraukusios paskolų bendrovės „Kreditech“ vadovas  Alexanderis Graubneris Mulleris. Ši bendrovė skelbia nuo įsikūrimo 2012  m. suteikusi paslaugas daugiau nei 2 mln. žmonių ir yra vienas  stambiausių Europos startuolių. Taip pat „FinTechInn“ savo įžvalgomis  dalinsis vienos geriausiai vertinamų pasaulio aukštųjų mokyklų – Londono  universiteto koledžo – mokslininkas Paolo Tasca. Jis pristatys savo  požiūrį, kaip kriptovaliutos keičia pasaulinę ekonomiką ir kaip  valstybėms prisitaikyti prie šių pokyčių. 

Kartu su jais diskutuos dešimtys kitų  Lietuvos ir pasaulio ekspertų, tarp kurių, gerai žinomas elektroninių  pinigų ekonomistas Jon Matonis, buvęs Europos Komisijos Kapitalo rinkų  sąjungos vadovas Jungas Lichtenbergeras, didžiausio Lietuvos „FinTech“  startuolio „TransferGo“ vadovas Daumantas Dvilinskas, Finansų  ministerijos, Lietuvos banko ir kitų institucijų bei bendrovių  atstovai. 

Judame dideliais žingsniais

Vilius Šapoka, finansų ministras, kalba,  kad Lietuvos siekis tapti finansinių technologijų lydere Baltijos ir  Šiaurės šalyse garsiai girdimas, o naujai dedami žingsniai padės dar  labiau įtvirtinti savo poziciją regione.

„Jau sukūrėme palankią teisinę aplinką  finansinių technologijų plėtrai Lietuvoje ir tai atsispindi augančiame  šios srities įmonių skaičiuje. Mes tapome regiono lydere ir pavyzdžiu  kitoms šalims, bet galime pasiekti dar daugiau. Tikiu, kad „FinTechInn“  konferencijos metu kartu su tarptautiniais ekspertais ir vietine  bendruomene galime sukurti naujų receptų, kaip sukurti dar geresnę  aplinką finansinių technologijų plėtrai ir užtikrinti kokybiškas  paslaugas Lietuvos gyventojams“, –  sako finansų ministras.

Lietuvos banko valdybos narys Marius  Jurgilas pastebi, kad į rinkos reguliuotoją besikreipiančių bendrovių  skaičius ir toliau auga. Beje, tai yra ne tik vietinės įmonės, bet ir  verslai iš Jungtinės Karalystės, kitų Europos šalių bei Azijos. 

„Vyriausybės ir Lietuvos banko pastangas  tarptautiniai rinkos dalyviai priėmė teigiamai ir jau antrus metus  matomas gerokai didesnis „fintech“ įmonių susidomėjimas bei paraiškų  gauti elektroninių pinigų įstaigos licenciją skaičius. Turime daug  talentingų laisvai angliškai kalbančių žmonių, kurie yra pasiruošę  įgyvendinti sudėtingus technologinius sumanymus. Su tokiais ištekliais  galime dar svariau prisidėti prie pasaulinės finansinių technologijų  plėtros“, – dėsto Lietuvos banko atstovas. 

M. Jurgilo teigimu, pasaulinio lygio  ekspertų susitikimas su vietine bendruomene „FinTechInn“ konferencijoje  yra ir gera proga įvertinti šalies pažangą, ir galimybė peržiūrėti bei  patobulinti dabartinę finansinių technologijų plėtros strategiją. 

Lapkričio 8 d. vyksiančią „FinTechInn“  konferenciją organizuoja Finansų ministerija, Lietuvos bankas, Mokslo,  inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ –  komanda, kuri apjungė savo jėgas paversti Lietuvą „fintech“ lydere  Baltijos ir Šiaurės šalių regione. Daugiau informacijos: fintechinn.lt. 

Šaltinis: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location