Rugsėjo 18 d.

Lietuvių „SolarBank“ gavo 350 000 eurų investiciją

2020-01-08 16:50 Dalintis:

Neseniai veiklą pradėjęs lietuvių „SolarBank“ startuolis, kuriantis platformą, leidžiančią betarpiškai bendradarbiauti elektros energijos gamintojams, vartotojams ir tiekėjams, iš rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ gavo 350  tūkst. eurų investiciją.            

„SolarBank“ yra naujos kartos elektros energijos vartotojus ir gamintojus atvedanti platforma. Įmonės vadovas Jonas Vaišnys teigia, kad platformos naudotojais tapti galės tiek elektros naudotojai, tiek gamintojai. Panašių startuolių jau yra, tačiau „SolarBank“ turi kelis pranašumus: „Visų pirma, „SolarBank“ elektrines valdysime mes patys ir tai leis išvengti tam tikrų rizikų. Antras privalumas – mes naudojame vieną iš efektyviausių elektros gamybos technologijų. Todėl žmogui įsigyti dalį elektrinės bus pigiau nei bet kur kitur“, – pasakoja J. Vaišnys.

Pirmoji rinka, kurioje startuos „SolarBank“, yra Lietuva. Įmonės atstovų teigimu, mūsų šalis yra neabejotina lyderė pagal įstatyminę bazę šioje sferoje. Ir nors „SolarBank“ žvalgosi ir į užsienio rinkas, startuoti planuojama Lietuvoje: „kitos šalys į Lietuvą kol kas žiūri tik kaip į pavyzdį, kadangi nei vienoje užsienio šalyje nėra tokių inovatyvių įstatymų“, – pasirinkimą argumentuoja J. Vaišnys.

Įmonės atstovų teigimu, „SolarBank“ ypač susidomėti turėtų daugiabučių gyventojai, kadangi jie dažnai negali (arba gali labai sunkiai) įsirengti saulės elektrinės ir tą elektrą naudoti savo reikmėms, o „SolarBank“ būtent tokią galimybę jiems ir suteiktų.

Platformos startas yra numatytas 2020 metų antrajame ketvirtyje – tuo metu platforma bus oficialiai pristatyta, ji pradės veikti, o „SolarBank“ jau pradės traukti vartotojus. Pačios elektrinės turėtų veikti maždaug po 3 mėnesių nuo platformos pristatymo.

Ši „Open Circle Capital“ 350 tūkst. investicija yra pirmoji, skirta šiam startuoliui. Ji bus skirta IT platformos kūrimui, o dalinai ir saulės elektrinės kūrimo pradžiai.

„Open Circle Capital“ partnerio Audriaus Miluko teigimu, „SolarBank“ sulaukė palaikymo dėl savo inovatyvumo: „Šis startuolis pasinaudojo mūsų įstatymine baze. Lietuvoje dažniausiai mūsų įstatymai šiek tiek vėluoja, o šįkart esame lyderiai ir „SolarBank“ tai išnaudojo. Be to, ši komanda turiu aiškius planus ir viziją, o pirmoji jų rinka bus Lietuva – visuomet smagu dirbti su startuoliais, kurių progresą gali stebėti nuolat.“

„Open Circle Capital“, valdantis daugiau kaip 20 mln. Eur turtą, investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas įkurtas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“. 13,8 mln. Eur fondui skirta iš INVEGOS fondo.

 

Apie rizikos kapitalo fondą „Open Circle Capital“

„Open Circle Capital“, valdantis daugiau kaip 20 mln. Eur turtą, investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas siekia padėti startuoliams, įgyvendinantiems mokslo idėjas, tyrimus ar taikantiems technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių.

Mažoms ir vidutinėms įmonėms „Open Circle Capital“ ekspertai net tik padeda identifikuoti komercinį potencialą turinčias inovatyvias technologijų idėjas, bet ir konsultuoja finansavimo klausimais, jas įgyvendinant. Pagrindinis fondo siekis – atrasti ir investuoti į verčiausius bei potencialiai sėkmingiausius Lietuvos technologijų kūrėjus, suteikiant pirmajam šuoliui ne tik reikalingo kapitalo, bet ir žinių.

Didžiulę investavimo patirtį turintys fondo partneriai vadovavo investuojant į beveik 100 technologijų įmonių, dalyvavo daugiau nei 80 technologijų perdavimo sandorių, 7 fondų valdyme ir yra pardavę verslą tokiems pasaulio milžinams, kaip „Saab“, „Eli Lilly“ ir t.t.

Fondas įkurtas, įgyvendinant Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“. 13,8 mln. Eur fondui skirta iš INVEGOS fondo.

Šaltinis: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Pasidalinkite savo nuomone

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti*

icon-search icon-time icon location